Filtrowanie

Włączone filtry:

  Rodzaj trzonka

  Tradycyjne

  Widzisz 1 - 11 z 11 produktów
  Widzisz 1 - 11 z 11 produktów
  Żarówka tradycyjna to lampa żarowa, zakończona trzonkiem (gwintem) E27 lub E14. To najstarszy i wciąż najbardziej popularny model źródła światła. W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy żarówki tablicowe, maszynowe, reflektorowe, wstrząsoodporne, bańki, czy niskonapięciowe. W zależności od przeznaczenia – transparentne, mleczne. Dziś tego typy żarówki znajdują zastosowanie w naszych domach, czy w dekoracyjnych oświetleniu sklepów i wystaw.
  Żarówki głównego szeregu to modele o tradycyjnym kształcie bański, wykończone szkłem przezroczystym lub mlecznym. Wykończone trzonkiem E27 montowane są w żyrandolach i kinkietach. Są bardzo delikatne, ale wciąż znajdują wielu zwolenników.
  Żarówki małogabarytowe z trzonkiem E14 to niewielkie żarówki zazwyczaj o kształcie kulistym lub świeczki. Najczęściej spotykane w oświetleniu biurkowym, lampkach nocnych, czy kinkietach. Podobnie jak żarówki głównego szeregu mają zazwyczaj szkło przezroczyste lub mleczne (matowe).
  Żarówki reflektorowe wyposażone są w odbłyśnik, który pozwala kierować światło wzdłuż przedniej osi żarówki. Wytwarzają skupione światło eksponujące wybrane elementy pomieszczeń i dużych przestrzeni. Znajdują zastosowanie przy oświetleniu wystaw, pomieszczeni handlowych, recepcji, czy pasaże.
  Żarówki tablicowe przeznaczone są do podświetlania tablic lub montowana w sprzętach AGD, tj. piekarniki, lodówki, okapy kuchenne. Natomiast żarówka maszynowa to niewielka lampa o trzonku B15D montowana w maszynach.
  Żarówki wstrząsoodporne posiadają wzmocnioną konstrukcją wsporczą żarnika, dzięki czemu są bardziej odporne na różnego rodzaju drgania i wibracje. Żarnik jest wytrzymały i dodatkowo podparty  ramkami, które podnoszą stabilność i pozwalają na montaż tego typu żarówki w trudnych warunkach. Stosowane są w oświetleniu warsztatowym, w dźwigach towarowych i osobowych, oświetleniu sygnalizacyjnym, zakładach usługowych, czy transporcie.
  Sklep elektryczny dlaelektrykow.pl oferuje żarówki takich producentów jak Helios oraz GE.