Panele grzewcze na podczerwień

Panele grzewcze na podczerwień

Panele grzewcze na podczerwień to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania pomieszczeń, które oferuje wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych grzejników. Dzięki wykorzystaniu promieniowania podczerwonego, panele te zapewniają szybkie i równomierne rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniach, co przekłada się na wygodę użytkowania oraz oszczędność energii. Innowacyjne ogrzewanie podczerwienią dostarcza ciepło w identyczny sposób jak słońce. Nowoczesne ogrzewanie Greenie Heat dostarcza najwyższej jakości ciepła w przystępnej cenie.

Panele IR

Panele IR to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnego i efektywnego systemu ogrzewania. Dzięki zastosowaniu technologii podczerwieni, panele te są w stanie efektywnie ogrzewać pomieszczenia, przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii. Są one także bardzo łatwe w montażu i obsłudze, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem zarówno do domów, biur, jak i innych pomieszczeń użytkowych.

Panele IR charakteryzują się wysoką wydajnością oraz szybkim nagrzewaniem się, co pozwala na szybkie osiągnięcie komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Są one także bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie nagrzewają się w sposób tradycyjny, co eliminuje ryzyko oparzeń. Dodatkowo, panele IR są bardzo płaskie i eleganckie, co pozwala na ich dyskretne umieszczenie na ścianach lub sufitach.

Istotną zaletą jest pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Panele grzewcze wykorzystujące promienie podczerwieni - nie wymagają konwekcji cieplnej. Zatem w pomieszczeniach ogrzewanych panelami ograniczone jest ograniczone  ryzyko rozprzestrzeniania się chorób, ponieważ zarazki lub grzyby nie są roznoszone razem z powietrzem. Nie występuje też zjawisko cyrkulacji powietrza, skutkujące tym, że całe ciepło gromadzi się w górnych częściach pomieszczenia.   Ponadto panele grzewcze są urządzeniami generujących niskie szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne (low electro smog).

Jeżeli zastosujemy panele IR jako ogrzewanie główne to przyjmuje się przelicznik 80W na 1m2. Przy wysokości pomieszczenia powyżej 2,7m przyjmuje się 40W na m3. W takiej konfiguracji panel IR będzie pracował z przerwami i w 100% dogrzeje dane pomieszczenie. Jeżeli panel IR ma być zastosowany jako ogrzewanie uzupełniające to najczęściej dzieli się wartości podane powyżej o połowę.  

Termostaty wtyczkowe do paneli na podczerwień

Termostaty wtyczkowe do paneli na podczerwień to niezbędny element systemu ogrzewania, który umożliwia precyzyjną kontrolę temperatury w pomieszczeniach. Dzięki termostatom wtyczkowym można łatwo regulować intensywność pracy paneli grzewczych, co pozwala na oszczędność energii oraz utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach.

Termostaty wtyczkowe do paneli na podczerwień są łatwe w montażu i obsłudze, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników indywidualnych oraz firm. Są one także wyposażone w różne funkcje, takie jak np. programowanie czasowe, co pozwala na dostosowanie pracy paneli grzewczych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dodatkowo, termostaty wtyczkowe są także wyposażone w zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz przypadkowym przewróceniem się, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
Cena
129 999