Panele grzewcze na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień to nowoczesna forma ogrzewania wnętrz domów i biur. Atutem tego typu ogrzewania IR jest oszczędność nawet o 50% (w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym konwencjonalnym). Zastosowanie paneli na podczerwień nie powoduje żadnych strat energii. Od razu po włączeniu ogrzewania infrared – następuje ogrzanie pomieszczenia – w przypadku tego ogrzewania całe pomieszczenie nagrzewa się równomiernie w każdym miejscu.

Innowacyjne ogrzewanie podczerwienią dostarcza ciepło w identyczny sposób jak słońce. Nowoczesne ogrzewanie Greenie Heat dostarcza najwyższej jakości ciepła w przystępnej cenie, jest całkowicie wolne od kosztów związanych z naprawami, czy przeglądami.

Istotną zaletą jest pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Panele grzewcze wykorzystujące promienie podczerwieni - nie wymagają konwekcji cieplnej. Zatem w pomieszczeniach ogrzewanych panelami ograniczone jest ograniczone  ryzyko rozprzestrzeniania się chorób, ponieważ zarazki lub grzyby nie są roznoszone razem z powietrzem. Nie występuje też zjawisko cyrkulacji powietrza, skutkujące tym, że całe ciepło gromadzi się w górnych częściach pomieszczenia.   Ponadto panele grzewcze są urządzeniami generujących niskie szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne (low electro smog).

Jeżeli zastosujemy panele IR jako ogrzewanie główne to przyjmuje się przelicznik 80W na 1m2. Przy wysokości pomieszczenia powyżej 2,7m przyjmuje się 40W na m3. W takiej konfiguracji panel IR będzie pracował z przerwami i w 100% dogrzeje dane pomieszczenie. Jeżeli panel IR ma być zastosowany jako ogrzewanie uzupełniające to najczęściej dzieli się wartości podane powyżej o połowę.   

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy panele grzewcze Greenie Heat.

Filtruj według

Cena
129 1294
Producenci