Gniazda siłowe

Gniazda siłowe

Gniazda siłowe natynkowe oraz przenośne przemysłowe, posiadające podłączenie do prądu trójfazowego. W zależności od przeznaczenia mogą mieć 16A, 32A, 63A. Gniazda siłowe i inne służą do bezpośredniego podłączenia urządzeń wymagających zasilania prądem trójfazowym (siłą). Gniazdo siłowe może być wodoszczelne oraz z uziemieniem wykonanym z tworzywa sztucznego. Tego typu osprzęt siłowy charakteryzuje się napięciem znamionowym od 230V, przez 400V, aż po 500V i obciążeniem 16A, 32A lub 63A. W naszej ofercie znaleźć można gniazdo siłowe o stopniu ochrony IP44, IP54, IP67, co daje gwarancję bezpiecznej pracy urządzenia. Posiadamy w stałej sprzedaży gniazdo siłowe stałe, jak i gniazda siłowe przenośne. Modele do montażu natynkowego idealnie sprawdzą się w większych zakładach, gospodarstwach rolnych oraz w domowych warsztatach.

Gniazda stałe i przenośne

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy modele wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i metalowe. Są to zarówno gniazda 4-pinowe (4P), jak i 5-pinowe (5P). Wszystkie modele zakończone są klapką, chroniącą gniazdo przed zabrudzeniem, zapyleniem, czy zachlapaniem.

W kategorii tej znaleźć można również takie produkty, jak puszki podtynkowe do gniazd tablicowych, wkłady gniazda z płaskimi wtykami, czy gniazda tablicowe. Oferujemy również kompatybilne z nimi wtyczki siłowe, które znaleźć można w takiej właśnie kategorii.

Sklep elektryczny dlaelektrykow.pl oferuje osprzęt siłowy firm PCE, WSE, Elektromet i Famatel. To dzięki nim masz zagwarantowane bezpieczeństwo użytkowania, większej mocy i jakości.

Gniazda siłowe - rodzaje

Stałe gniazda siłowe (inaczej gniazda elektryczne siłowe) dostępne są w wariancie podtynkowym (wówczas montowane są w puszkach umieszczanych pod tynkiem) i natynkowym (zakładanym do lica ściany). Tego rodzaju osprzęt jest montowany trwale w konstrukcji budynku. Modele z tej kategorii mogą być wyposażone w dodatkowy włącznik, który znajduje się na obudowie gniazda trójfazowego.

W odróżnieniu od modeli stałych, przenośne gniazda siłowe mogą być montowane w dowolnym miejscu, w zależności od potrzeb użytkownika. Takie rozwiązania stosuje się na placach budowy, gdzie gniazda podłączane są do tablic elektrycznych czy też w wielostanowiskowych warsztatach przemysłowych. W ofercie naszej hurtowni dostępne są również gniazda siłowe z wyłącznikiem. W przypadku pytań o rodzaje gniazd siłowych zapeszamy o kontaktu z naszymi doradcami.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Producenci
Cena
13 167