Narzędzia i miernictwo

Narzędzia i miernictwo to zbiór podstawowych przyrządów pozwalających każdemu elektrykowi wykonać swoją pracę należycie i bezpiecznie. Niezależnie, czy prace elektryczne wykonuje w domu, sklepie, na budowie, czy w biurze.

Elektryk bez miernika, czy próbnika jest elektrykiem pracującym na ślepo. Nie jest w stanie ocenić kondycji sprawdzanej, czy budowanej instalacji elektrycznej, a jego praca jest najzwyklejszą stratą czasu.

Aby narzędzia miernicze były praktyczne, powinny być poręczne, lekkie, pomiary czytelne, a same urządzenia certyfikowane, aby można było polegać na dokonanych przez te narzędziach pomiarach.

Jakie są mierniki mierzące wielkości elektryczne? Oczywiście najpopularniejsze są kombajny (multimetry), które w ramach jednego urządzenia wykonują pomiar wielu wartości, ale rozbijając je na pojedyncze własności otrzymujemy: amperomierz, woltomierz, watomierz, miernik poziomu, galwanometr, omomierz.

Dobrym uzupełnieniem wszelkich mierników, jest posiadanie podstawowego narzędzia jakim jest próbnik elektryczny. Pozwala na szybką identyfikację stanu napięcia w przewodach elektrycznych. Próbniki  występują w dwóch zakresach: 100V-250V oraz 220V-250V.

W tej kategorii produktów naszego sklepu elektrycznego znaleźć można również praski do końcówek tulejkowych, zestawy śrubokrętów, czy uniwersalne wkładki klejowe.

Praska PZ/0,5-16 do zaciskania końcówek tulejkowych na przewodach. Dedykowana jest do tulejek o przekroju od 0,5 do 16mm. To narzędzie niezbędne w pracy każdego elektroinstalatora.

Zestaw śrubokrętów zawiera śrubokręt płaski VDE 2,5x75mm, śrubokręt płaski VDE 4x100mm, śrubokręt płaski VDE 5,5x125mm, śrubokręt płaski VDE 6,5x150mm, śrubokręt krzyżakowy Philips Ph VDE 1x80mm i śrubokręt krzyżakowy Philips Ph VDE 2x100mm.

Wkład klejowy (sztyft) przeznaczony do pistoletów klejących na gorąco. Za pomocą tego kleju można kleić drewno, papę, tworzywa sztuczne, szkło, porcelanę i tkaniny. Klej nie nadaje się do łączenia materiałów nieodpornych na temperaturę, np. styropianu. Zestaw zawiera 50 sztuk.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
3 312
Producenci