Puszki podłogowe

W sprzedaży dostępny jest wybór takiego osprzętu elektroinstalacyjnego, jak elektryczne puszki podłogowe. Są to akcesoria przeznaczone do montażu bezpośrednio w posadzce, co jest rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale też całkowicie bezpiecznym dla użytkownika.

Estetyka i wygoda – puszka elektryczna podłogowa

Prawidłowe rozprowadzenie instalacji elektrycznej w danym obiekcie ma na celu zapewnienie ogólnego dostępu do energii elektrycznej. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest także uzyskanie określonego efektu estetycznego w pomieszczeniach. W przypadku bowiem na przykład lokali typowo biurowych nie jest wskazane swobodne pozostawienie okablowania na podłodze – a przy dużej liczbie stanowisk komputerowych wydaje się to być nieuniknione.

W takich sytuacjach optymalnym rozwiązaniem montażowym będzie umieszczenie przewodów właśnie w przystosowanych do tego celu elektrycznych puszkach podłogowych. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć ilość kabli znajdujących się w całym pomieszczeniu i schowanie ich w dyskretny sposób, bez utraty funkcjonalności i wydajności instalacji elektrycznej. Ponieważ puszka podłogowa może zostać zainstalowana w dowolnym miejscu, nawet na samym środków pomieszczenia, rozwiązuje ona problem związany z trudną dostępnością do gniazdek elektrycznych montowanych zazwyczaj w ścianach i to na wysokości zaledwie kilku centymetrów nad podłogą.

Puszka podłogowa w hurtowni elektrycznej online DlaElektrykow.pl

Puszki podłogowe przeznaczone do porządkowania okablowania to wyjątkowo przydatne akcesoria w takich obiektach, jak biura, urzędy czy banki. Puszki pozwalają na schowanie przewodów elektrycznych przy jednoczesnym rozprowadzeniu ich w całym pomieszczeniu. Jednocześnie należy pamiętać, że taki montaż instalacji znacznie ułatwia również utrzymanie czystości. W tego rodzaju obiektach o porządek dbają najczęściej zewnętrzne firmy – dzięki schowaniu okablowania pracownicy mogą bez trudu zadbać o porządek i dokładne czyszczenie wykładziny czy posadzki (bez ryzyka zerwania przewodów).

Puszki podłogowe pozwalają ponadto na jednorazowe podłączenie do sieci elektrycznej nawet kilkunastu lub więcej urządzeń. Ogranicza to zatem konieczność użytkowania takich akcesoriów, jak listwy elektryczne (czy też, mówiąc potocznie, przedłużacze).

Instalację puszek podłogowych zalecamy pozostawić zawsze osobom dysponującym stosownymi uprawnieniami elektrycznymi. W razie dodatkowych pytań dotyczących oferty zachęcamy do kontaktu z doradcami sklepu!

Filtruj według

stopień szczelności
więcej... mniej
kolor
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej
Cena
6 190
Producenci