Dzwonki i domofony

Dzwonki i domofony to jedne z najprostszych elementów automatyki budynkowej, które jednak używamy na co dzień.

W zależności od potrzeb w ramach oferty dostępne są dzwonki bezprzewodowe, gdzie nie ma konieczności prowadzenia przewodu łączącego przycisk z samym dzwonkiem,  zasilane z sieci lub na baterie (jeśli doprowadzenie zasilania jest kłopotem), dzwonki montowane na ścianie, dzwonki modułowe montowane w rozdzielnicy, dzwonki o różnej tonacji, czy nawet dzwonek alarmowy lub szkolny.

Dzwonki bezprzewodowe zasilane są bateryjnie. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w przypadku montażu w domkach jednorodzinnych, czy pomieszczeniach z ograniczoną możliwością montażu okablowania. Mogą mieć antenę zewnętrzna lub wbudowaną, montowane naściennie lub wolnostojące.

Dzwonki przewodowe mają różnorodne zastosowanie, w zależności od przeznaczenia. W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy dzwonki szkolne, czy czaszowe do montażu naściennego oraz dzwonki do użytku domowego, w których np. wybierać można melodie (gongi).

Uzupełnieniem szerokiej gamy dzwonków są domofony dostarczane przez sprawdzonych producentów. W ofercie znaleźć można podstawowe domofony głosowe, ale również elektrozaczepy (prawy i lewy) stosowane głównie do zabezpieczenia otwarcia furtek przez osoby niepożądane. Jej odblokowanie odbywa się za pomocą zdalnego przycisku np. wewnątrz mieszkania. Zastosowana funkcja pamięci działa w ten sposób, że po naciśnięciu przycisku odblokowującego zapadka rygla odblokowuje się do czasu zamknięcia furtki. Dzięki temu nie ma konieczności ciągłego przytrzymania przycisku, a to chroni przed nadmiernym zużyciem energii. Funkcja ta jest przydatna również wtedy, kiedy chcemy odblokować furtkę np. wychodząc z domu. Po zatrzaśnięciu drzwi lub furtki zostaje ona zaryglowana do czasu ponownego odblokowania.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy dzwonki produkty firm Zamel i Orno.

Filtruj według

Producenci
kolor
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
Cena
21 180