Złączki instalacyjne

Złączki instalacyjne – zwane również przez elektryków szybkozłączkami -  służą do połączeń przewodów o różnym przekroju oraz o różnym przeznaczeniu. Ułatwiają rozbudowę puszek rozgałęźnych. W ofercie dostępna jest szeroka gama złączek, których dobór zależy od przewodu wykorzystywanego w instalacji elektrycznej, ale również miejsca montażu złączki, np. złączki instalacyjne montowane do podłoża, czy swobodnie umieszczone w puszkach instalacyjnych.

Szybkozłączki, które docelowo umieszczane są w puszkach instalacyjnych charakteryzują się kompaktowymi kształtami co powoduje, że zabierają mało miejsca w i tak ciasnej przestrzeni puszki instalacyjnej.

Złączki instalacyjne w zależności od potrzeb mogą być dedykowane do jednej pary przewodów, lub kilku par. Mogą być tak skonstruowane, żeby ich użycie nie wymagało użycia dodatkowych narzędzi. Mogą zawierać hydrofobowy żel, gwarantując pełne zabezpieczenie przed wilgocią. Coraz częściej można spotkać szybkozłączki o przeźroczystej obudowie, dzięki czemu można w łatwy sposób ocenić jakość dokonanego połączenia (przyleganie izolacji przewodu). Złączki instalacyjne różnią się wykończeniem kolorystycznym – w ofercie posiadamy złączki pomarańczowe, białe, czarne, brązowe, czerwone oraz żółte.

Złączka instalacyjna to jeden z najczęściej poszukiwanych elementów osprzętu instalacyjnego. Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl złączki instalacyjne firm Wago, Narva, Simet, Orno, 3M. Posiadamy bogata ofertę produktów tej kategorii, w przystępnych cenach. Oferujemy wysokiej jakości szybkozłączki, do kupienia od ręki.

Filtruj według

Cena
0 205
Producenci
prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
liczba zacisków
więcej... mniej
kolor
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej