Detektory gazów

Detektory gazów to urządzenia, których zadaniem jest wykrycie i szybkie podjęcie działań alarmowych w trakcie wystąpienia przekroczenia norm stężenia wybranych gazów w otoczeniu. Do najpopularniejszych detektorów gazów zaliczamy czujniki czadu i gazu oraz same czujniki czadu. Wśród rynkowych modeli znaleźć można zarówno wersje z zasilaniem sieciowym, jak i czujniki zasilane bateryjnie.

W naszym sklepie internetowym oferujemy obecnie dwa modele polskiego producenta, firmy Eura-Tech. Pierwszy jest detektorem czadu, zasilanym bateryjnie, drugi – czujnikiem czadu i gazu, zasilanym prądem stałym. W zależności od zapotrzebowania – warto wybrać jeden z ww. modeli. Dlaczego akurat Eura-Tech? Ponieważ to producent, który przed wypuszczeniem czujników na rynek SPRAWDZA KAŻDY EGZEMPLARZ pod kątem stabilności, jakości i poprawności działania. Gwarantuje to poprawny odczyt stężenia czadu i gazu w pomieszczeniach.

Czujnik czadu i gazu (model CGD-31A2) montuje się w miejscu potencjalnego zagrożenia. Należy przy tym uwzględnić rodzaj najbardziej prawdopodobnego zagrożenia. Od tego zależy wysokość montażu. Np. przy zagrożeniu czadem urządzenie powinno być zamontowane w sypialni na wysokości głowy, tj. około 0,7 m, a np. w salonie około 1,5 m od podłogi. 

Czujnik czadu (model CD-60A4) zamontowany powinien być w pobliżu najczęstszego przebywania człowieka, czyli np. w sypialni, czy salonie. Zalecana wysokość montażu w sypialni to około 0,7 m, a w salonie 1,5 metra od podłogi, a więc NA WYSOKOŚCI GŁOWY CZŁOWIEKA. 

Filtruj według

Producenci
kolor
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
Cena
27 185