Przewody alarmowe YTDY

Przewód alarmowy YTDY

Przewody alarmowe YTDY to miedziane, jednożyłowe przewody telekomunikacyjne. Stosowane do wykonywania instalacji niskonapięciowych, takich jak: zdalnego sterowania, przesyłania sygnałów, transmisji danych. Wykorzystywane są również do podłączeń w telefonii, instalacji urządzeń alarmowych i domofonów.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy przewody YTDY wielożyłowe okrągłe, o napięciu znamionowym do 100V. Oferujemy przewody 4-, 6-, 8- i 10-cio żyłowe.

Naszym Klientom oferujemy bogaty wybór okablowania i przewodów telekomunikacyjnych różnego typu. W sprzedaży dostępne są zatem przewody antenowe (inaczej przewody koncentryczne) oraz przewody głośnikowe. Duży wybór tak rodzajów, jak i długości wyrobów sprawia, że w jednym miejscu możesz zamówić od razu kompletne wyposażenie dla Twojego domowego lub firmowego sprzętu RTV. Gwarantujemy przy tym zawsze przystępne ceny idące w parze z najwyższą jakością każdego przewodu!

 

Przewód YTDY, koncentryczny i głośnikowy

Przewód antenowy jest zaliczany do grupy przewodów koncentrycznych (ang. coaxial cable). Jak wskazuje jego nazwa, wykorzystywany jest do transmisji sygnałów w ramach instalacji antenowej. Konstrukcja, jaką cechuje się przewód koncentryczny, wpływa bezpośrednio na jakość transmisji. Wewnętrzna żyła wykonana jest z miedzi, ewentualnie ze stali miedziowanej i jest otoczona powłoką z tworzywa sztucznego. Ta warstwa jest określana mianem dielektryka – to element izolacji, która nie przewodzi prądu. W dalszych powłokach przewód antenowy osłoniony jest ekranem foliowym oraz oplotem miedzianym lub aluminiowym. Zewnętrzny płaszcz jest już wykonany z polietylenu (odpornego na czynniki pogodowe), a w modelach wewnętrznych z polichlorku winylu.

Dobrze wykonany i odpowiednio dobrany przewód antenowy wpływa na jakość obrazu i dźwięku przesyłanego z anteny do odbiornika. Przewód koncentryczny odpowiedzialny jest za transmitowanie sygnału zmiennego o niewielkiej mocy. Poza standardowymi, domowymi instalacjami satelitarnymi i kablowymi może obsługiwać także systemy telewizji przemysłowej oraz służyć do połączeń audio-video.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz także przewody głośnikowe. Podobnie, jak w przypadku osprzętu antenowego, także tutaj są one odpowiedzialne za prawidłowe przesyłanie sygnału z urządzenia do głośników, stąd ich jakość powinna stać zawsze na najwyższym poziomie. 

Przewód głośnikowy transmituje dźwięk generowany przez zintegrowany wzmacniacz do urządzeń głośnikowych, takich jak kolumny. Bez względu na to, czy ma on służyć do obsługi domowego systemu audio, czy też znajdzie zastosowanie w profesjonalnym obiekcie, nie warto oszczędzać na jego jakości. Dobrej klasy przewód głośnikowy zapewni krystaliczny dźwięk i ograniczy ryzyko powstawania zakłóceń.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą przewodów i wyboru najodpowiedniejszego wariantu!

Filtruj według

ilość żył
więcej... mniej
max. przekrój żyły [mm2]
więcej... mniej
Cena
0 2