Kable i przewody ognioodporne HDGS, YnTKSY

W naszej ofercie znajdują się przewody i kable ognioodporne typu HDGS i YnTKSY. Podstawową rolą tego rodzaju okablowania jest zabezpieczenie instalacji przed działaniem ognia. Z tego względu przewód HDGS lub kabel YnTKSY będzie montowany w systemach, które muszą działać w sposób niezakłócony także w przypadku wystąpienia pożaru. Mogą to być chociażby instalacje sygnalizacyjne czy układy elektryczne niezbędne w trakcie ewakuacji osób z zagrożonego obiektu.

Ognioodporne HDGS, YnTKSY to kategoria specjalistycznych przewodów i kabli przeznaczonych do stosowania w miejscach narażonych na wystąpienie wysokich temperatur.

Kable stacyjne YnTKSY, YnTKSYekw przeznaczone są do pracy w systemach sygnalizacji alarmu pożaru i automatyki pożarniczej oraz do transmisji danych za pośrednictwem sygnałów analogowych i cyfrowych w instalacjach elektroniki przemysłowej i automatyki. YnTKSY EKW to telekomunikacyjny kabel stacyjny, o żyłach miedzianych jednodrutowych, o izolacji polwinitowej, powłoce polwinitowej uniepalnionej oraz o wspólnym ekranie na ośrodku.

HDGS to ognioodporne bezhalogenowe przewody, przeznaczone do stosowania w miejscach, gdzie konieczne jest zapewnienie funkcjonowania urządzeń w czasie trwania pożaru. Zalecane do stosowania w instalacjach oświetlenia awaryjnego, systemach oddymiania, systemach alarmowych, sygnalizacyjnych, DSO, kontrolnych, sygnalizacji pożaru i automatyce pożarniczej oraz w innych obwodach zapewniających bezpieczeństwo. Podczas spalania nie wydzielają toksycznych, duszących gazów oraz gęstych dymów. Przewody nadają się do instalowania na stałe wewnątrz budynków.

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje przewody HDGS oraz kable stacyjne YnTKSY polskich dostawców.

 

Przewód HDGS

Przewód HDGS jest wyrobem niepalnym, zaliczanym do kategorii tak zwanych kabli bezpiecznych. Jako okablowanie bezhalogenowe nie zawiera w swojej izolacji halogenków chemicznych oraz niektórych pierwiastków, na przykład bromu. To właśnie gwarantuje, że HDGS jest bezpieczniejszym i trwalszym osprzętem elektrycznym od standardowych wyrobów. Brak wymienionych substancji sprawia, że w przypadku wystąpienia pożaru okablowanie nie emituje szkodliwych, toksycznych gazów mogących wywoływać zatrucia i silne zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach. Wykorzystana w konstrukcji powłoka jest przy tym trwalsza i nie ulega uszkodzeniom tak szybko, jak w klasycznych przewodach.

Przewód ognioodporny HDGS skonstruowany jest na bazie izolowanych, wielodrutowych żył złożonych w wiązki. Polecany jest w szczególności do montażu w systemach oświetlenia ewakuacyjnego, wszelkiego rodzaju instalacjach oddymiania i typu DSO. Zgodnie ze specyfikacją HDGS jest w stanie zachować swoje właściwości nawet przez dwie godziny od momentu zaiskrzenia ognia.

 

Kabel YnTKSY

Kabel YnTKSY to również kabel ognioodporny (nie rozprzestrzenia płomienia), który montowany jest w systemach łączących urządzenia transmisyjne, w tym także telefoniczne. Przede wszystkim ten przewód ognioodporny sprawdza się w instalacjach sygnalizacji pożaru i we wszelkiego typu układach automatyki pożarowej.

YnTKSY może być zatem również okablowaniem łączącym urządzenia w postaci czujników czy modułów z liniami dozorowymi, by w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej przesłać odpowiedni sygnał (analogowy lub cyfrowy) wyzwalający dalsze działania zapobiegawcze.

Kable YnTKSY charakteryzują się wysoką wytrzymałością na zmiany termiczne, radząc sobie nie tylko z wysokimi temperaturami, ale również działając sprawnie w przypadku ich obniżenia. Okablowanie ognioodporne tego rodzaju zbudowane jest z wiązek złożonych ze sparowanych ze sobą, skręconych żył. Materiałem budulcowym żył są druty miedziane. Kabel YnTKSY nadaje się do montowania wewnątrz – nie należy układać go w gruncie lub montować w instalacjach zewnętrznych.

Filtruj według

ilość żył
więcej... mniej
max. przekrój żyły [mm2]
więcej... mniej
Cena
1 8