Bezpieczniki automatyczne

Bezpiecznik automatyczny to włącznik automatyczny nadmiarowy, który zastępcą tradycyjnych bezpieczników topikowych. Bezpieczniki przepięciowe automatyczne są niezbędnym elementem każdej instalacji elektrycznej. Ich zadaniem jest odcięcie prądu elektrycznego w momencie przekroczenia bezpiecznego poziomu. Bezpieczniki mocy są bardzo często stosowane w domowych instalacjach elektrycznych. „Eska” - jak potocznie się o nich mówi – ma jednakowe wymiary, bez względu na amperaż. Oferujemy bezpieczniki automatyczne na 10A, 16A, 20A i 25A.

Bezpiecznik automatyczny, zwany również wkrętkowym, to element oparty na gwincie E27, który wkręca się w rozdzielnicy w domach mieszkalnych, jak i przemyśle. Bezpiecznik automatyczny zabezpiecza instalację przed zwarciem w instalacji elektrycznej. W przypadku poprawnego działania – ciemny przycisk pozostaje wciśnięty. Podczas przeciążenia sieci następuje zwolnienie przycisku, dzięki czemu odcięty zostaje odcięty prąd, co zabezpiecza instalację elektryczną przed dopływem prądu. W ten sposób bezpiecznik automatyczny wkręcany zabezpiecza instalację i urządzenia w niej wpięte – przed ewentualnymi skutkami skoków napięcia. W celu przywrócenia działania – wystarczy wkliknąć z powrotem czarny przycisk i bezpiecznik automatyczny jest gotowy ponownie do działania. Tego typu działanie bezpieczników jest proste i nie wymaga specjalnych uprawnień w obsłudze. Wymiana bezpieczników po ich przepaleniu polega jedynie na wykręceniu starego egzemplarza i wkręceniu nowego.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy bezpieczniki elektryczne firmy Kontakt Simon. To polski producent o ugruntowanej marce, gwarantujący wysoką jakość produktów. Bezpiecznik elektryczny to urządzenie proste w obsłudze i długotrwałe w działaniu.

Rodzaje bezpieczników wkrętkowych - wśród produktów to bezpieczniki elektryczne: 10A, 16A, 20A i 25A. Bezpiecznik automatyczny 10A przeznaczony jest do prazy z max prądem znamionowym 10A i charakterystyką L. To model podstawowy. Bezpiecznik automatyczny 16A również pracuje z charakterystyką L, jednak pozwala na pracę urządzeń o max. obciążeniu 16A. Kolejnym modelem jest bezpiecznik wkręcany 20A, a ostatnim z serii w ofercie sklepu jest bezpiecznik automatyczny 25A. Stosowanie bezpieczników wkrętkowych w instalacjach domowych to wygodna forma zabezpieczenia instalacji elektrycznej.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
29 43
Producenci