PRZERWA TECHNICZNA, PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Bezpieczniki automatyczne

Bezpiecznik automatyczny to włącznik automatyczny nadmiarowy, który zastępcą tradycyjnych bezpieczników topikowych. Bezpieczniki przepięciowe automatyczne są niezbędnym elementem każdej instalacji elektrycznej. Ich zadaniem jest odcięcie prądu elektrycznego w momencie przekroczenia bezpiecznego poziomu. Bezpieczniki mocy są bardzo często stosowane w domowych instalacjach elektrycznych. „Eska” - jak potocznie się o nich mówi – ma jednakowe wymiary, bez względu na amperaż. Oferujemy bezpieczniki automatyczne na 10A, 16A, 20A i 25A.

Bezpiecznik automatyczny, zwany również wkrętkowym, to element oparty na gwincie E27, który wkręca się w rozdzielnicy w domach mieszkalnych, jak i przemyśle. Bezpiecznik automatyczny zabezpiecza instalację przed zwarciem w instalacji elektrycznej. W przypadku poprawnego działania – ciemny przycisk pozostaje wciśnięty. Podczas przeciążenia sieci następuje zwolnienie przycisku, dzięki czemu odcięty zostaje odcięty prąd, co zabezpiecza instalację elektryczną przed dopływem prądu. W ten sposób bezpiecznik automatyczny wkręcany zabezpiecza instalację i urządzenia w niej wpięte – przed ewentualnymi skutkami skoków napięcia. W celu przywrócenia działania – wystarczy wkliknąć z powrotem czarny przycisk i bezpiecznik automatyczny jest gotowy ponownie do działania. Tego typu działanie bezpieczników jest proste i nie wymaga specjalnych uprawnień w obsłudze. Wymiana bezpieczników po ich przepaleniu polega jedynie na wykręceniu starego egzemplarza i wkręceniu nowego.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy bezpieczniki elektryczne firmy Kontakt Simon. To polski producent o ugruntowanej marce, gwarantujący wysoką jakość produktów. Bezpiecznik elektryczny to urządzenie proste w obsłudze i długotrwałe w działaniu.

Rodzaje bezpieczników wkrętkowych - wśród produktów to bezpieczniki elektryczne: 10A, 16A, 20A i 25A. Bezpiecznik automatyczny 10A przeznaczony jest do prazy z max prądem znamionowym 10A i charakterystyką L. To model podstawowy. Bezpiecznik automatyczny 16A również pracuje z charakterystyką L, jednak pozwala na pracę urządzeń o max. obciążeniu 16A. Kolejnym modelem jest bezpiecznik wkręcany 20A, a ostatnim z serii w ofercie sklepu jest bezpiecznik automatyczny 25A. Stosowanie bezpieczników wkrętkowych w instalacjach domowych to wygodna forma zabezpieczenia instalacji elektrycznej.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
28 30
Producenci