Styczniki elektryczne i przekaźniki

Zadaniem zarówno styczników jak i przekaźników jest sterowanie obciążeniem prądowym w układzie elektrycznym.

Ze względu na budowę i zasadę działania styczniki służą do załączania obwodów głównych (jak na przykład silniki elektryczne), a przekaźniki służą do załączania obwodów pomocniczych (jak na przykład obwodów sterowniczych, czy sygnalizacyjnych).

Przekaźniki elektryczne sterują obwodami poprzez galwaniczną separację obwodów lub poprzez wykonywanie prostych funkcji logicznych. Przekaźniki jakie możemy znaleźć na rynku to pośredniczące, nad prądowe, pod prądowe, nad napięciowe, pod napięciowe, czasowe. Znajdują zastosowanie w instalacjach małych prądów. Charakteryzują się tym że posiadają jedynie styki główne.

Styczniki elektryczne posiadają solidną obudowę, aby powstający podczas ich działania łuk elektryczny nie przeniósł się na sąsiednie styki stycznika. Za działanie stycznika odpowiada układ migowy, aby szybkość pracy styczników nie była zależna od zaniku pola magnetycznego oraz czasu indukcji. Styczniki pracują z wyższymi prądami. W przeciwieństwie do przekaźników, styczniki poza stykami głównymi posiadają styki pomocnicze.

Nasz sklep elektryczny oferuje styczniki i przekaźniki firm F&F, Eaton Electric, Schneider Electric, GE oraz NEXT.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
Producenci
ilość modułów
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
32 285