Taśmy LED

Taśmy LED to kategoria, w której znaleźć można różnego rodzaju taśmy ledowe, złączki do taśm LED, konektory do oświetlenia LED, wzmacniacze sygnału do taśm LED, czy sterowniki z pilotem.

Wysokiej jakości taśmy LED to długotrwałe użytkowanie i niezawodność. Decydując się na wybór oświetlenia LED opartego na taśmie ledowej, warto przed zakupem sprawdzić parametry techniczne produktu. Zweryfikować nie tylko moc czy strumień świetlny, ale przede wszystkim barwę światła. W zależności od przeznaczenia warto dobrać światło zimne, ciepłe lub neutralne – w przypadku białych taśm LED. Same jednak taśmy LED to tylko podstawa budowy produktów LED. Dodatkowymi elementami uzupełniającymi będą oczywiście listwy aluminiowe, w których osadzone będą taśmy LED, jak i klosze, których dobór spowoduje zmianę w odbiorze. Jednak wśród akcesoriów do taśm posiadamy przede wszystkim złączki, konektory i wzmacniacze sygnału. Często poszukiwanym produktem są jednak sterowniki z pilotem LED. Są to tzw. kontrolery LED RGB, które pozwalają na zmianę barwy oświetlenia LED. Dzięki niemu uzyskać można nastrojowe światło w dowolnym kolorze do dekoracyjnego oświetlenia pomieszczeń, łodzi, jachtów, efektów świetlnych w reklamie. Sterowniki dedykowane są do użytku wewnętrznego, jak i na zewnątrz.

Taśmy LED dzielimy na taśmy do użytku wewnętrznego, jak i na zewnątrz. Jak rozróżnić rodzaje taśm LED? Zwykła taśma LED o stopniu szczelności IP20 nadaje się tylko u zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Żelowe taśmy LED są specjalnie zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych i można je stosować również w otwartej przestrzeni.

Zalety taśmy LED

Taśma LED niesie za sobą szereg zalet, takich jak klasa szczelności, fakt, iż jest wodoodporna, elastyczny pasek, który można dostosować do niemalże każdego kształtu, modele o różnej mocy i różną barwę święcenia.  Dodatkowo taśma LED może mieć różną długość, dzięki temu, że możemy ją przycinać według naszych potrzeb i dostępnych kosztów. W ten sposób dobrany pasek diod możemy zamontować na zarówno niewielkim, jak i dużym fragmencie - przy blacie, przy podłodze lub na szafce. Jej uniwersalna forma doskonale uzupełni wnętrza w stylu nowoczesnym, skandynawskim lub industrialnym, stanowiąc za ciekawą alternatywę dla innych lamp i punktów świetlnych.

Najwyższej jakości taśmy LED i oświetlenie LED znajdziesz w sklepie dlaelektrykow.pl!

Barwy światła a taśma LED

Barwa świecenia taśmy LED ma kluczowe znaczenie w kontekście estetyki i aranżacji wnętrza. Dzięki odpowiedniemu dobraniu źródła światła zyskamy funkcjonalną i estetyczną przestrzeń, która stanie się bardzo przytulnym lub idealnym do pracy wnętrzem.

Tak oto barwa światła, wyrażona w np. 2000K, nazywana jest barwą ciepłą. Taśmy wyrażone poprzez takie parametry stosuje się w pomieszczeniach codziennego użytku - np. w sypialni lub salonie. Ciepła temperatura dodaje przytulności, delikatności i otulenia. Jeśli planujesz oświetlenie dekoracyjne do domu, postaw właśnie na ciepłe barwy, za pomocą których uzyskasz miękki, lekko żółtawy blask.

Barwa biała wyrażona jest liczbą powyżej 2800K. Jej największą zaletą jest przyjemny, miękki blask oraz doskonałe zgrywanie się z ciepłymi kolorami otoczenia, dzięki którym zyskasz lekko przytłumiony i sprzyjające relaksowi efekt. Wybierz światło białe do swojej sypialni, ale zrezygnuj z niego w gabinecie lub w biurze.  Listwy LED w odcieniu ciepłym dobrze jest montować za zagłówkiem łóżka lub w salonie, np. nad telewizorem.

Taśma LED wyrażona poprzez zimną temperaturę światła, oznaczona symbolem 6000K, jest zdecydowanie ostrzejsza i mocniejsza. Lekko szarawy odcień idealnie skomplementuje wnętrza w bezchmurny dzień, dostosowując się do naturalnych promieni słonecznych. Wbrew pozorom - zimne światło nadaje się do stref wypoczynkowych, a także do wnętrza przeznaczonego precyzyjnej pracy (np. w kuchni). Jej największą zaletą jest dekoracyjny charakter, inspirowany stylem glamour. Dodatkowo wykorzystać ją można jako barwę pobudzającą i dodającą energii.

Barwa wyrażona parametrem pośrednim - 4000K - zyskuje miano najbardziej uniwersalnej. Popularne światło, stojąc pomiędzy ciepły a zimnym, nazywane jest powszechnie neutralnym. Zastosowanie tego typu oświetlenia to gwarancja bezpiecznego blasku, który zapewnia balans pomiędzy pobudzeniem, a stworzeniem ciepłej atmosfery. Źródła światła w odcieniu neutralnym najczęściej stosuje się we wnętrzach słabo naświetlonych. Taśmy LED w barwie pośredniej poleca się zastosować w powierzchniach mieszkalnych, biurowych, a także w przypadku źródeł zewnętrznych - np. do doświetlenia ogrodu lub parkingu.

Jakie napięcie taśmy LED wybrać?  Jakie wartości produktu są kluczowe? Czym się sugerować wybierając taśmę i w jaki sposób zmierzyć jej długość? Jak odróżnić od siebie paski LEDowe i jaka ilość diod najlepiej oświetli blat lub podłogę? W przypadku pytań wobec montażu diody LED, rgb (modeli barw) i bezpośrednio taśmy LED - zapraszamy do zadawania pytań i kontaktu z naszymi specjalistami.

Filtruj według

rodzaj produktu
więcej... mniej
moc [W]
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
Cena
1 190
Producenci