PRZERWA TECHNICZNA, PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Taśmy LED

Taśmy LED to kategoria, w której znaleźć można różnego rodzaju taśmy ledowe, złączki do taśm LED, konektory do oświetlenia LED, wzmacniacze sygnału do taśm LED, czy sterowniki z pilotem.

Wysokiej jakości taśmy LED to długotrwałe użytkowanie i niezawodność. Decydując się na wybór oświetlenia LED opartego na taśmie ledowej, warto przed zakupem sprawdzić parametry techniczne produktu. Zweryfikować nie tylko moc, czy strumień świetlny, ale przede wszystkim barwę światła. W zależności od przeznaczenia warto dobrać światło zimne, ciepłe lub neutralne – w przypadku białych taśm LED. Same jednak taśmy to tylko podstawa budowy oświetlenia LED. Dodatkowymi elementami uzupełniającymi będą oczywiście listwy aluminiowe, w których osadzone będą taśmy LED, jak i klosze, których dobór spowoduje zmianę w odbiorze. Jednak wśród akcesoriów do taśm LED posiadamy przede wszystkim złączki, konektory i wzmacniacze sygnału. Często poszukiwanym produktem są jednak sterowniki z pilotem LED. Są to tzw. kontrolery LED RGB, które pozwalają na zmianę barwy oświetlenia LED. Dzięki niemu uzyskać można nastrojowe światło w dowolnym kolorze do dekoracyjnego oświetlenia pomieszczeń, łodzi, jachtów, efektów świetlnych w reklamie. Sterowniki dedykowane są do użytku wewnętrznego, jak i na zewnątrz.

Taśmy LED dzielimy na taśmy do użytku wewnętrznego, jak i na zewnątrz. Jak rozróżnić rodzaje taśm LED? Zwykła taśma LED o stopniu szczelności IP20 nadaje się tylko u zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Żelowe taśmy LED są specjalnie zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych i można je stosować również w otwartej przestrzeni.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
Cena
1 123
Producenci