Żarówki LED

Źródła światła LED to nic innego jak żarówki LED. Podział żarówek w naszej hurtowni elektrycznej dotyczy trzonków (zwanych potocznie gwintem). Pozwoli to w podstawowym wyszukaniu grupy produktów. Dlaelektryków.pl posiada w ofercie żarówki LED o trzonkach E27, E14, GU10 i GU5.3, G4 i G9, AR111, T8, taśmy LED, sterowniki oraz złączki do taśm LED. Przy wyborze właściwych żarówek LED warto zwrócić uwagę na moc znamionową żarówki, barwę światła, temperaturę barwową oraz strumień świetlny. W zależności od zastosowania żarówki LED ważny będzie też kąt rozsyłu światła, aby dobrać odpowiednie źródło światła do przeznaczenia. Różna barwa światła, różny producent, styl oprawy i moc (np. 60W i 100W) buduje ogromną ofertę żarówek, wśród których możesz poszukiwać swojego idealnego modelu.

Jak widać odpowiedni dobór źródła światła zależy przede wszystkim od przeznaczenia i potrzeb oświetlenia pomieszczenia lub przedmiotu: czy potrzebne będzie oświetlenie akcentowe, czy może jednak ogólne? Światło ciepłe czy zimne, a może klasyczna barwa biała? Mocniejsza czy delikatniejsza moc świecenia? Klosz szklany, czy z tworzywa sztucznego? Czy żarówka będzie montowana na zewnątrz, czy wewnątrz budynku?

Żarówka LED uzależniona powinna być od potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Tak oto ciepła barwa idealnie podkreśla ciepłe barwy we wnętrzu, a barwa chłodna pięknie komponuje się ze stonowanymi kolorami. Klasyczne żarówki spełniają oczekiwania tradycjonalistów i wielbicieli minimalizmu, a dekoracyjne formy pięknie podkreślają designerskie pomieszczenia i półprzezroczyste klosze, spotykane w np. stylu loftowym. Na szczęście szeroki wybór i wiele znanych producentów (np. Philips) umożliwia dobór idealnej żarówki.

Żarówka LED - właściwości

Żarówka LED wyróżnia się długą żywotnością (czyli w uproszczeniu - czasem świecenia). Oznacza to, że jeden model może świecić non stop przez około 25 tysięcy godzin, co w przybliżeniu oznacza niemal 3 lata. Dla porównania warto dodać, że klasyczne żarówki wyróżniają się żywotnością rzędu około 2 tysięcy godzin. Tak diametralna różnią przyczynia się także do większej ekonomiczności - o ile jedna żarówka LED kosztuje więcej niż klasyczny model (nazywany żarówkami Eddisona), o tyle w ostateczności kupujemy ją rzadziej. 

Wszystkie te aspekty sprowadzają się do faktu, że żarówki ledowe są zdecydowanie bardziej ekologiczne i zgodne z działaniami pro-środowiskowymi. Tak oto żarówki ledowe zużywają o około 85% mniej energii niż tradycyjne. Mniejsze rachunki za prąd zdecydowanie rekompensują jednorazowy, większy wydatek. Co ciekawe - na rynku dostępna jest żarówka LED na USB, która jest interesującą alternatywą dla klasycznych form.

Led żarówki wytwarzają także przyjemną, bezpieczną i ciepłą barwę światła, która sprzyja pracy, nie rozdrażnia i jest zgodna z rekomendacjami okulistów. Wybierając docelowy model należy zwrócić na oznakowania i symbole na opakowaniu - wybór oświetlenia LED jest równie duży co wybór żarówek klasycznych. Aspekt ten jest solidnym argumentem, aby zamienić w naszym domu wszystkie, stare żarówki na ekonomiczniejsze i bezpieczniejsze led żarówki.

Żarówka LED E27 może również być ciekawym akcentem dekoracyjnym. O ile sama temperatura barwowa wpływa na całe nasze wnętrze, o tyle nie należy zapominać, że kształt żarówki pełni rolę "biżuterii" i "wisienki na torcie" całej aranżacji. W ofercie żarówek LED znajdziemy więc ciekawe formy, kolory, wersje i diody LED, które przepięknie dekorują nasz salon, sypialnię lub kuchnię. Wiele z nich jest ukłonem w kierunku popularnego, surowego industrializmu.

Inne źródła światła LED

Jak wiadomo – żarówka LED e27 gwarantuje niższe zużycie prądu (oświetleniem energooszczędne), a co za tym idzie – niższe koszty zużycia energii elektrycznej.

Oferta obejmuje produkty marek LIGHTECH oraz TRIS.

Żarówka LED jest produktem o różnym przeznaczeniu i parametrach technicznych. Szczególnie polecamy żarówki LED GU10 oraz chętnie wybierane przez klientów żarówki LED E27. W tym sezonie dużym zainteresowaniem cieszy się również model przypominający święcę z płomieniem, czyli żarówka LED świeczka. Wśród innych źródeł światła mowa o taśmach LED, które są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań, stosowanych zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór różnych modeli i sposobów konfiguracji tego typu taśm. Wszystkie je łączą podobne cechy i właściwości: elastyczność, możliwość cięcia w dowolny sposób oraz różnorodna barwa światła, łatwe w obsłudze i samoprzylepne podłoże. Listwy dostępne są w różnych formach, długościach i kolorach. Wszystkie one pobierają stosunkowo niewiele energii, są dostępne zarówno w centymetrach, jak i metrach i wyróżniają się delikatnością świecenia. Ta ostatnia zaleta wpływa na estetykę wnętrza, dlatego bardzo często montujemy za zagłówkiem łóżka, w szafkach lub za ekranem monitora.

Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę na detale zawarte w opisach czy kartach katalogowych produktów zawartych na stronie dlaelektrykow.pl – pozwoli to uniknąć pomyłki przy doborze oświetlenia. Sprawdź nasze porady dotyczące doboru oświetlenia LED.

Zastanawiasz się o jakiej mocy spełnią twoje oczekiwania? Masz pytania wobec realizacji usługi? Nie wiesz, jak dobrać oświetlenie do ulubionej lampy? Nie wiesz czym jest barwa światła? W przypadku pytań lub wątpliwości - z przyjemnością ułatwimy Państwu zakupy, doradzając i odpowiadając na wszelkie niejasności. Zapraszamy do kontaktu!

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
Cena
2 172
Producenci