Filtrowanie

Prąd znamionowy [A]
więcej mniej
Napięcie znamionowe [V]
więcej mniej
Liczba biegunów
więcej mniej
Ilość pól
więcej mniej
Producenci
Cena
42 1127

Wyłączniki i rozłączniki mocy

Widzisz 1 - 12 z 18 produktów
na stronę
Widzisz 1 - 12 z 18 produktów

Zadaniem wyłączników i rozłączników mocy jest odcięcie układu elektrycznego od zasilania energią. Oba elementy należą do grupy łączników elektrycznych. Wyłączniki i rozłączniki odróżniają jednak prądy z jakimi te urządzenia mogą pracować.

Stąd ROZŁĄCZNIK jest łącznikiem roboczym. Służy do wyłączania prądów nie przekraczających ich 10-cio krotnego prądu znamionowego. Służy więc do sterowania przepływem energii elektrycznej.

WŁĄCZNIK natomiast jest łącznikiem zwarciowym. Nadaje się do pracy z obciążeniami przekraczającymi jego 10-cio krotność prądu znamionowego i służy do wyłączania zwarć w obwodzie elektrycznym.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej znaleźć można wyłączniki kompaktowe, rozłączniki kompaktowe, wyzwalacze (napięciowe) wzrostowe oraz ograniczniki mocy. Posiadamy w stałej sprzedaży produkty dedykowane do zastosowań o różnym napięciu oraz różnej mocy. Przed wyborem właściwego produktu najlepiej sprawdzić dane techniczne wyłączników i rozłączników mocy, aby dobrać właściwe narzędzie do pracy.