Wyłączniki i rozłączniki mocy

Zadaniem wyłączników i rozłączników mocy jest odcięcie układu elektrycznego od zasilania energią. Oba elementy należą do grupy łączników elektrycznych. Wyłączniki i rozłączniki odróżniają jednak prądy z jakimi te urządzenia mogą pracować.

Stąd ROZŁĄCZNIK jest łącznikiem roboczym. Służy do wyłączania prądów nie przekraczających ich 10-cio krotnego prądu znamionowego. Służy więc do sterowania przepływem energii elektrycznej.

WŁĄCZNIK natomiast jest łącznikiem zwarciowym. Nadaje się do pracy z obciążeniami przekraczającymi jego 10-cio krotność prądu znamionowego i służy do wyłączania zwarć w obwodzie elektrycznym.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej znaleźć można wyłączniki kompaktowe, rozłączniki kompaktowe, wyzwalacze (napięciowe) wzrostowe oraz ograniczniki mocy. Posiadamy w stałej sprzedaży produkty dedykowane do zastosowań o różnym napięciu oraz różnej mocy. Przed wyborem właściwego produktu najlepiej sprawdzić dane techniczne wyłączników i rozłączników mocy, aby dobrać właściwe narzędzie do pracy. Oferujemy w tej kategorii produkty firmy Eaton oraz Schneider.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
ilość pól
więcej... mniej
Cena
58 1199
Producenci