Wyzwalacze wzrostowe, wyłączniki i rozłączniki kompaktowe

Prowadzimy sprzedaż aparatury elektrycznej. Wśród osprzętu należącego do tej kategorii produktowej znajdują się wyzwalacze wzrostowe, wyłączniki kompaktowe oraz rozłączniki mocy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów tego rodzaju.

 

Wyzwalacze wzrostowe

Wyzwalacz wzrostowy, inaczej napięciowy, jest elementem instalacyjnym, którego działanie prowadzi do wyzwalania łączników elektrycznych. Znajdująca się w jego konstrukcji cewka w sposób zdalny uruchamia wyłączniki nadprądowe w momencie wykrycia wzrostu napięcia elektrycznego ponad granicę wyznaczoną dla przewodu czy instalacji. Tym samym wyzwalacz napięciowy stanowi ważny, dodatkowy element zabezpieczający sieć elektromagnetyczną.

Wyzwalacze wzrostowe mogą być montowane w systemach jednofazowych oraz trójfazowych, najczęściej w rozdzielnicach obsługujących obiekty dużych rozmiarów. Pracują z prądem zmiennym (AC).

Prawidłowo zainstalowane wyzwalacze napięciowe będą skuteczną osłoną zarówno urządzeń elektrycznych, jak i ogólnej sieci elektrycznej w budynku. 

 

Wyłączniki kompaktowe

Wyłączniki kompaktowe to elementy instalacyjne, które przeznaczone są do wyłączania i załączania obwodów elektrycznych. Określenie „kompaktowe” związane jest ze zwartą budową, zabezpieczoną zewnętrzną, odporną mechanicznie obudową. Konstrukcyjnie wyłącznik mocy jest przystosowany do działania w systemach, przez które przepływa prąd o dużych wartościach – również tych zwarciowych, które stanowią największe zagrożenie dla stabilnej pracy całego układu energetycznego. Jako element zabezpieczający zalecany jest do montażu w instalacji ze względu na wysoką skuteczność działania, w tym również na szybką możliwość resetowania oraz ponownego załączenia.

Aparatura taka, jak wyłączniki kompaktowe dba o natychmiastowe przerwanie prądu zwarciowego, by zapobiec dużym uszkodzeniom okablowania oraz odbiorników podłączonych do sieci. W najnowszych modelach wyłącznik kompaktowy ma w swojej konstrukcji zespolony wyzwalacz napięciowy, co z kolei prowadzi do usprawnienia montażu oraz większej możliwości zastosowania aparatury. Wszystkie dostępne w naszej ofercie wyłączniki mocy to osprzęt certyfikowany i atestowany, co daje pewność jego prawidłowego działania.

Atutem współcześnie wprowadzanych do sprzedaży wyłączników jest również możliwość cyfrowego, zdalnego kontrolowania ich pracy – co jeszcze bardziej usprawnia i ochrania układy elektryczne.

 

Rozłączniki kompaktowe

Rozłącznik kompaktowy jest kolejnym istotnym osprzętem zabezpieczającym układ elektryczny. Standardowo rozłącznik mocy jest elementem przeznaczonym do odcinania konkretnego układu lub całej instalacji od zasilania z sieci energetycznej. W przypadku takiej konieczności rozłączniki kompaktowe mogą być sterowane manualnie, w celu odłączenia systemu na czas remontu czy modernizacji instalacji. Należy w tym momencie zaznaczyć, że rozłącznik mocy nie jest typowo przeznaczony do radzenia sobie ze zwarciami czy przeciążeniami. Można natomiast określić go mianem roboczego łącznika elektrycznego.

Oferowane przez nas rozłączniki są przystosowane do efektywnego i bezpiecznego wyłączania prądu w zakresie nieprzekraczającym dziesięciokrotności prądu znamionowego.

Konstrukcyjnie rozłącznik kompaktowy przypomina wyłącznik mocy (oba elementy należą do grupy łączników). Różni je natomiast funkcjonalność. Rozłącznik nie jest przystosowany do pracy przy wysokim prądzie znamionowym. Wyłącznik kompaktowy nie tylko obsługuje wyższe wartości prądu, ale też jego budowa pozwala na rozłączanie obwodów w przypadku wykrycia prądu zwarciowego.

Dokładamy wszelkich starań, by do naszego asortymentu trafiała aparatura elektryczna najwyższej klasy. Wszystkie oferowane produkty spełniają wyśrubowane normy techniczne oraz atesty potwierdzające bezpieczeństwo ich stosowania. W razie wątpliwości odnośnie do wyboru czy jakości oferowanych elementów prosimy o kontakt z biurem sklepu.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
ilość pól
więcej... mniej
Cena
48 1488
Producenci