Automatyka budynkowa

Automatyka budynkowa to bardzo obszerna i najnowocześniejsza kategoria. Elementy aparatury budynkowej umożliwiają sterowanie rozmaitymi urządzeniami w gospodarstwie domowym podłączonymi do sieci energetycznej i/lub Internetu. W rzeczywistości, w dużym uogólnieniu za udział systemów automatyki możemy uznać wszystko, co sprawia, że użytkownik lokalu może zdać się na elektronikę. Podstawowe założenie tworzenia aparatury budynkowej, to automatyka, czyli sprawienie by niektóre procesy zachodziły bez ingerencji człowieka. To prowadzi w linii prostej do oszczędności energetycznej, zwiększenia komfortu, bezpieczeństwa oraz oszczędności w wymiarze finansowym. Prawdą jest, iż w dzisiejszych czasach nowoczesny budynek nie może funkcjonować bez zaawansowanych systemów automatyki budynkowej. Fenomen tego rozwiązania tkwi więc we wszechstronności i i wysokiej, nowoczesnej technologii, która odpowiada na potrzeby współczesnych osób.

Na czym opierają się założenia automatyki budynkowej?

Automatyka budynkowa określa sieć urządzeń, których celem jest sterowania instalacjami, wdrożonymi w budynkach oraz w ich otoczeniu. W tej obszernej grupie wymienia się m.in. ogrzewanie, wentylację, kontrolę dostępu, sterowanie roletami, a w nowoczesnych systemach wykrywanie ruchu i obecności. Systemy połączeń tworzą popularny inteligentny budynek, którego funkcje możemy kontrolować w sposób zdalny (np. przy pomocy aplikacji). Inteligentne rozwiązania stosowane są coraz częściej w różnego rodzaju biurowcach i domach prywatnych.

Jakie korzyści niesie za sobą automatyka budynkowa i inne, innowacyjne rozwiązania? Po pierwsze - i najważniejsze - system technologii automatyki budynkowej usprawnia funkcjonowanie naszych instalacji. Po drugie - podnosimy komfort mieszkańców budynków, zwiększając szansę na większe oszczędności oraz dbając o ich bezpieczeństwo. Automatyka budynkowa pozwala bowiem zoptymalizować zużycie prądu oraz obniżyć koszty użytkowania, co jest spójne z tym, co dają nam inteligentne systemy. Ponadto znane marki w branży, które proponują nam systemy automatyki budynkowej, pozwalają zbierać potrzebne dane (a następnie je analizować), co najchętniej wykorzystywane jest w procesie optymalizacji zużycia energii w budynkach. Dlatego też system, zwany "automatyka budynkowa" wspiera nasz plan oszczędzania, a rozwiązanie to jest szczególnie polecane w przypadku prywatnych gospodarstw.

To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, w zależności od potrzeb, rozwinęło trzy gałęzie w których zastosowanie znajduje aparatura budynkowa:

- budynki mieszkalne
- budynki biurowe/firmy, szpitalne, szkoły i wszelkie użyteczności publicznej
- budynki przemysłowe

Natomiast najczęściej kontrolowane przez aparaturę budynkową instalacje techniczne to:

- instalacje elektryczne automatyki budynkowej
- różne systemy alarmowe i bezpieczeństwa stosowane przez firmy i właścicieli prywatnych budynków,
- instalacje HAVAC (wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja)

Wśród klientów aparatury budynkowej znaleźć można zainteresowanie takimi produktami jak m in produkty związane ze sterowaniem oświetleniem, sterowania czasem, kontroli faz, alarmy, dzwonki, domofony, przekaźniki kontroli faz, wyłączniki przeciwpożarowe, detektory gazu oraz sterowniki rolet. Bogata oferta produktów obejmuje elementy znanych na rynku marek - takich jak Satel, Elektromet, Pulsar, Orno, Lightech, Eura, Zamel, Wekta, F&F, czy Bosch.

W przypadku pytań i wątpliwości oferujemy pomoc w doborze danego urządzenia. Chętnie podzielimy się swoją wiedza związaną z systemami oraz wskażemy idące za nimi możliwości. Zachęcamy do kontaktu zarówno telefonicznego, jak i drogą e mail.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
rodzaj produktu
więcej... mniej
Producenci
kolor
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
Cena
3 1312