Zasilanie

W kategorii ZASILANIE, znaleźć można szeroko pojęte źródła prądu. Baterie, czyli jednorazowe źródła energii oraz akumulatory, czy źródła prądu wielokrotnego ładowania.

Kolejną grupą źródeł prądu są transformatory i zasilacze. Bardzo istotnym jest zwrócenie uwagi na różnice między tymi dwoma urządzeniami, a dokładniej ustaleniem potrzeb co do parametrów prądu zasilającego planowany układ elektryczny.

Zadaniem transformatora jest bowiem zamiana (transformowania) napięcia wejściowego (wyższego) na mniejsze napięcie wyjściowe. Na przykład 230V na 12V. Transformator jednak nie zamienia prądu zmiennego na stały (AC na DC). Do tego służą zasilacze! Poza ustaleniem właściwego napięcia dla urządzenia elektrycznego należy więc sprawdzić czy urządzenie potrzebuje prąd zmienny, czy stały i stosownie do tego dobrać transformator (prąd zmienny) lub zasilacz (prąd stały).

Natomiast sam zasilacz może być zbudowany w oparciu o transformator i nazywany jest zasilaczem tradycyjnym, transformatorowym lub liniowym, ale nie musi. Na rynku można spotkać zasilacze impulsowe, zwane również przetwornicami, które zbudowane są z wykorzystaniem jedynie elementów elektronicznych. Cechują się dużą stabilnością, sprawnością, niskim nagrzewaniem oraz mniejszymi gabarytami, stąd najczęściej polecane są do stosowania wraz z oświetleniem LED.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej oferujemy produkty takich marek Breve, Varta, F&F i Zamel. Przed zakupem konkretnego modelu zachęcamy do zapoznania się z opisem produktu oraz jego danymi technicznymi.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
1 193
Producenci