ZAMEL SUPLA - inteligentny dom może być prosty!

Co to jest SUPLA?

SUPLA to otwarty i niezależny projekt pozwalający na bezprzewodowe zarządzanie sterownikami, dzięki którym możemy zbudować prosty system inteligentnego domu.

Projekt otwarty, ponieważ rozwijany niezależnie od producentów sprzętu. Firmy takie jak Zamel, zdecydowały się dołączyć do niego i oferować sprzęt, który współpracuje z platformą Supla. Można to w zasadzie porównać do systemu operacyjnego Linux, czy Android. Są to darmowe systemy, które wykorzystują różni producenci komputerów, czy smartfonów.


Czym się różni Zamel SUPLA od systemu Zamel Exta Free, czy Zamel Exta Life?

Sterowniki Zamel Supla nie posiadają opcji sterowania drogą radiową za pomocą pilotów, czy łączników bezprzewodowych. Posiadają możliwość sterowania tradycyjnymi łącznikami oraz przez dedykowaną aplikację na smartfony (Android, IOS) lub stronę WWW.

Dzięki temu, że sterowniki Supla podłączyć można do chmury w Internecie, nie wymagają dodatkowego osprzętu jakim jest kontroler. To kolejny element odróżniający tą linię od Exta Free i Exta Life, powodujący że Supla jest tańszym rozwiązaniem w instalacji.


Co jest potrzebne do uruchomienia systemu Supla w domu?

Poza właściwym sterownikiem, w domu musi funkcjonować sieć WiFi z dostępem do Internetu.

Czym można sterować za pomocą sterowników Zamel SUPLA?

System cały czas się rozwija i różni producenci posiadają różne urządzenia. Dużym plusem systemu jest fakt, że możemy wykorzystywać różne sterowniki, różnych producentów, a zarządzać nimi z poziomu jednej aplikacji na smartfonie. Jeśli więc jeden producent posiada ograniczoną ofertę urządzeń, można skorzystać z oferty innego producenta. Natomiast na dzień dzisiejszy sterowniki wyprodukowane przez firmę Zamel pozwalają na:
- rolety – otwieranie i zamykanie oraz monitorowanie ich stanu,
- bramy wjazdowe, czy garażowe – otwieranie i zamykanie oraz monitorowanie ich stanu,
- drzwi, czy furtki – otwieranie i zamykanie,
- oświetlenie – włączanie i wyłączanie oraz monitorowanie stanu,
- urządzenia RTV i AGD – włączanie i wyłączanie.


Jak wygląda uruchomienie systemu Supla?

Należy wykonać następujące kroki:
1. Podłączenie sterowników Supla do zasilania.
2. Utworzenie konta na stronie internetowej: https://cloud.supla.org
3. Zainstalowanie aplikacji SUPLA na smartfonie i postępowanie z kolejnymi krokami  w aplikacji.


Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o SUPLA?

Polecamy lekturę strony https://supla.org oraz forum dostępnego na tej stronie.  Wiele ciekawostek oraz pomysłów jak wykorzystać kolejne rozwiązania.

Czy Supla wymaga specjalistycznej wiedzy?

Nie. Supla posiada intuicyjny interfejs. Jeśli znasz hasło do swojego WiFi i masz dostęp do swojego maila, całość nie powinna sprawić najmniejszego problemu.


Jak zaprogramować sterowniki zgodnie z własnymi potrzebami?

Programowanie poszczególnych sterowników Supla realizowane jest przez intuicyjną aplikację dostępną z poziomu smartfona lub stronę WWW dostępną z poziomu komputera stacjonarnego lub laptopa.

Poniżej produkty SUPLA dostępne w naszym sklepie elektrycznym:

Odbiornik Wi-Fi dopuszkowy 1-kanałowy ROW-01 SUPLA ZAMEL Sterownik rolet Wi-Fi SRW-01 Supla ZAMEL Sterownik bramowy Wi-Fi 1-kanałowy 2-kierunkowy SBW-01 SUPLA ZAMEL Monitor energii elektrycznej WI-FI 3F+N MEW-01 Supla Zamel

Sterownik LED RGB WI-FI SLW-01 Supla Zamel Sterownik rolet Wi-Fi modułowy 2-roletowy SRW-02M Supla Zamel Sterownik dopuszkowy 3xLED Wi-Fi SLW-02 Supla Zamel Zestaw sterowania rolet Wi-Fi ZSW-01 Supla Zamel