Zasilacze LED 12V

Zasilacze LED to podstawowe elementy budowy systemu oświetlenia opartego na źródłach światła LED. Zadaniem zasilacza LED jest zmiana prądu stałego z 230 V na 12 V. W zależności od planowanego oświetlenia LED – należy dobrać zasilacz o odpowiedniej mocy. Zasilacz LED zapewnia trwałość użytkowania oświetlenia LED oraz zabezpiecza system przed niespodziewanym przeciążeniem czy zwarciem w instalacji elektrycznej. Dzieje się tak dlatego, że zasilacz LED 12V wyrównuje i stabilizuje natężenie prądu do określonej wartości, normalizując napięcie, w zależności od podłączonych źródeł LED.  Zasilacze LED montuje się między źródłem zasilania 230V, a źródłem światła - w tym wypadku taśmą LED.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego znaleźć można wiele modeli zasilaczy gniazdkowych i instalacyjnych. Różnią się one nie tylko mocą, ale również wielkością i przeznaczeniem. Warto przed zakupem zweryfikować opis produktu, jego parametry techniczne, czy kartę katalogową produktu. W przypadku wątpliwości – chętnie pomożemy dobrać właściwy zasilacz LED do wybranego źródła światła.

Zasilacze LED dopuszkowe

Zasilacz LED dopuszkowy dedykowany jest do systemów oświetlenia LED, taśm LED, sprzętu RTV i innych urządzeń zasilanych napięciem stałym 12V. Są to m.in. litery świetlne we wnętrzach i na zewnątrz, moduły świetlne, tablice wyników, kursów walut, informacyjne, reklamowe, wyświetlacze cen na stacjach paliw, iluminacje budynków, oświetlenie domowe, biurowe, podświetlanie wnętrz, listwy i moduły LED, oświetlenie kuchenne, garderoby, schodowe, itp. Wszystkie, dostępne w naszej ofercie zasilacze spełniają wymogi bezpieczeństwa, są świadectwem jakości, najwyższej technologii i trwałości. Ze względu na wykorzystywane materiały możemy je instalować nawet bardzo blisko powierzchni drewnianych oraz szklanych. Ostatecznie więc zyskujemy łatwość montażu, którą gwarantuje najwyższa klasa produktu. Ich największą zaletą jest niewielki rozmiar, pozwalający na dużą swobodę montowania, nie wpływając tym samym na wystrój i obraną estetykę wnętrza.  Oznacza to, że zasilacz LED 12V możemy spokojnie ukryć w naszych lampach stworzonych z profili architektonicznych. Ze względu na te właściwości i bezapelacyjne zalety, zasilacze stosujemy zarówno w warunkach domowych, jak i profesjonalnych, gdzie mamy do czynienia z bardzo wyjątkowym środowiskiem - np. intensywnym użytkowaniem, wysoką temperaturą, brakiem wymiany powietrza, i wymogami technicznymi itd. 

W zależności od modelu, zasilacz może występować jako samodzielny element (bez okablowania i elementów łączeniowych). Zaletą oferowanych przez nas zasilaczy są ich niewielkie rozmiary, niska waga, wysoka klasa szczelności i najwyższa sprawność. Wszystkie te cechy wyróżniają pracę profesjonalnych technologii LED.

Zasilacz LED w naszej ofercie

W naszej ofercie znaleźć można również zasilacze gniazdowe, gotowe do podłączenia. Posiadamy profesjonalne zasilacze LED 12V firm Lightech i Next. Producenci Ci znani są z produkcji takich elementów jak: zasilacz LED do puszki czy zasilacz do taśmy LED. Wysoka jakość i odpowiednio dobrane materiały stanowią o trwałości produktów, dlatego też to właśnie tego typu produkty znalazły się w naszym sklepie.

Warto również zwrócić uwagę na stopień szczelności zasilacza – w przypadku konieczności zastosowania zasilacza LED w warunkach o podwyższonej wilgotności – należy wybrać model o stopni szczelności IP44, IP65 lub najlepiej IP67.

W przypadku pytań o to, jakie produkty wybrać i czym się kierować podczas zakupu - zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z miłą chęcią pomożemy w tym procesie i wskażemy, który z nich doskonale spełni Państwa oczekiwania. 

Filtruj według

rodzaj produktu
więcej... mniej
moc [W]
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
wymiary otworu montażowego [mm]
więcej... mniej
Cena
18 269
Producenci