Przewody sygnalizacyjne i sterownicze

Przewody sygnalizacyjne i sterownicze posiadają zazwyczaj od 7 do 24 żył miedzianych i służą do pracy w energetycznych urządzeniach kontrolnych, zabezpieczeniowych i sterowniczych, a także do zasilania w energię elektryczną. Przeznaczone są do układania w konstrukcjach betonowych, kanałach lub bezpośrednio w ziemi.

LiYCY to przewody sterownicze ekranowane o różnej ilości żył i odmiennych średnicach. Przewód sterowniczy LiYCY z żyłami miedzianymi wielodrutowymi /Li/, izolacji polwinitowej /Y/, wspólnym ekranie na ośrodku w postaci oplotu z drutów miedzianych ocynowanych /C/ i powłoce polwinitowej /Y/ z wyróżnieniem barwnym żył. Stosowany jest przy transmisji sygnałów i danych, a także w elektronicznych urządzeniach liczących, sterujących, regulatorach, maszynach biurowych, itp., w tych przypadkach, gdzie konieczne jest stosowanie przewodów ekranowanych, o małych wymiarach.

YSTY to przewody sterownicze, z żyłami miedzianymi izolowanymi, numerowanymi. Posiadają żyłę ochronną (żo). Stosowane są w pracy energetycznych urządzeniach kontrolnych, zabezpieczeniowych i sterowniczych, a także do zasilania w energię elektryczną. Stosowany tylko i wyłącznie wewnątrz budynków.

Przewody LiYCY oraz YSTY oferowane w naszym sklepie elektrycznym pochodzą od polskich dostawców.

Wszystkie przewody sygnalizacyjne i sterownicze posiadają literowe oznaczenia. Litera Y oznacza, że przewód pokryty jest powłoką polwinitową. L – to linka wielodrutowa. Więcej informacji na temat oznaczenia kabli i przewodów znaleźć można w naszym przewodniku.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
ilość żył
więcej... mniej
max. przekrój żyły [mm2]
więcej... mniej
Cena
3 8
Producenci