Moduł powiadomienia GSM-X w obudowie OPU-2A Satel

573,36 zł Brutto /szt.
1382820

Ostatnie sztuki: 2
Prezentujemy nasz stan magazynowy

Opis

Moduł powiadomienia GSM-X Satel to uniwersalny moduł komunikacyjny, który oferuje rozbudowaną funkcjonalność i obsługę wielu torów komunikacji. Moduł ten jest sprzedawany w obudowie OPU-2A.

Z powodzeniem znajdzie liczne zastosowania, z których część można realizować równolegle. Moduł może być wykorzystywany w wielu już istniejących, jak i nowo budowanych instalacjach. GSM-X może otrzymywać informacje o zdarzeniach od podłączonej centrali alarmowej, aby przekazać je do stacji monitorujących agencji ochrony lub zainteresowanych osób poprzez sieć Ethernet* lub GSM. Połączenie z centralą odbywa się za pośrednictwem jej dialera (moduł symuluje stację monitorującą) lub odpowiednio skonfigurowanych wyjść centrali podłączonych do wejść modułu.

Moduł może służyć do realizacji funkcji zdalnego sterowania, np. włączanie czuwania, czy otwieranie bramy, m.in. z użyciem aplikacji mobilnej.


GSM-X współpracuje z urządzeniami serii INTEGRA i INTEGRA Plus, poprzez interfejs RS-232. Może prowadzić monitoring zdarzeń z tychże central wszystkimi dostępnymi torami: audio, SMS, Ethernet* i GPRS. Dodatkowo, dla INTEGRA Plus dostępna jest funkcja automatycznego tworzenia powiadomień SMS – treść wiadomości bazuje bezpośrednio na liście zdarzeń.

GSM-X umożliwia ponadto zdalne połączenie z oprogramowaniem dla central INTEGRA i INTEGRA Plus:
- DLOADX – służącym do konfiguracji
- GUARDX – przeznaczonym do nadzorowania i administracji systemów alarmowych.

*Przy współpracy GSM-X z GSM-X-ETH


Urządzenie wyposażone jest w telefon GSM. Posiada dwa gniazda na karty SIM i pozwala na korzystanie z usług różnych operatorów. W przypadku problemów z łącznością na jednej z kart, automatycznie przełącza się na drugą, zachowując ciągłość komunikacji. Dużym udogodnieniem są funkcje do obsługi przedpłaconych kart SIM, umożliwiające sprawdzenie stanu konta i ustawianie powiadomień o przekroczeniu minimalnej kwoty.

W obszarze monitoringu, skuteczne przekazywanie informacji realizowane jest:

- przez GPRS – za pomocą protokołów TCP lub UDP
- głosowo – torem audio przez GSM
- w formie tekstowej – SMS

przez sieć Ethernet* z wykorzystaniem TCP lub UDP


W przypadku udostępniania zdarzeń w technologii GPRS lub przez sieć Ethernet*, moduł obsługuje dwa formaty transmisji:

- SIA-IP (do komunikacji z dowolną stacją monitorującą)
- SATEL (do komunikacji z urządzeniami produkcji SATEL: stacją monitorującą STAM-2 lub konwerterem monitoringu SMET-256).


Obsługa kilku torów transmisji - w jednym urządzeniu - gwarantuje szybkie i pewne przekazanie informacji. Z każdego można korzystać niezależnie, definiując konkretne zadania do realizacji.


GSM-X z podłączonym modułem GSM-X-ETH umożliwia realizowanie monitoringu dwoma niezależnymi torami: Ethernet i GPRS (możliwość ustalenia priorytetu). Urządzenie stale kontroluje stan połączeń ze stacją monitorującą, a gdy zajdzie taka konieczność, zastępuje jeden kanał drugim.

GSM-X oferuje dodatkowo możliwość przesyłania monitoringu do dwóch autonomicznych stacji monitorujących, z których każda, jeśli zajdzie taka potrzeba, może posiadać dwa adresy IP.

Moduł GSM-X umożliwia przesyłanie powiadomień na maksymalnie 8 numerów telefonów. Funkcja ta może być realizowana:

- głosowo – poprzez wbudowany układ powiadamiania głosowego
- wiadomościami SMS
- powiadomieniami PUSH
- poprzez usługę CLIP.


Moduł może w pełni zastąpić analogową linię telefoniczną. Generuje wówczas charakterystyczne dla niej stany napięciowe i sygnały o stanie łącza (np. linia wolna/niedostępna), a po zestawieniu połączenia przez sieć GSM - przekazuje sygnały z niej przychodzące. Gdy linia jest niedostępna przekierowuje połączenia głosowe do sieci GSM. W przypadku central abonenckich PBX pełni rolę dodatkowej linii zewnętrznej, co pozwala zoptymalizować koszty połączeń (z PSTN do GSM). Moduł może także filtrować połączenia, generować dźwięk dzwonka oraz informację o numerze dzwoniącego (Caller ID).

GSM-X posiada 4 wyjścia, którymi można sterować zdalnie i aktywować z dowolnego miejsca, na kilka sposobów.

Poza sterowaniem czuwaniem systemu alarmowego moduł GSM-X świetnie sprawdzi się przy realizacji funkcji automatyki: do sterowania oświetleniem, bramami, furtkami, roletami czy elektrozaworami. Na życzenie uruchomi ogrzewanie, włączy klimatyzację, instalację oddymiającą, nawadniającą i wiele innych.


Dane szczegółowe producenta znaleźć można TUTAJ
źrodło: kanał youtube Satel

Dane techniczne

waga [kg]
0,255
wymiary [mm]
126x158x46
inne
liczba wyjść typu OC i wejść: po 4
napięcie znamionowe [V]
12
zakres temperatury [°C]
-10 do +55
jednostka
/szt.

Produkty powiązane - sprawdź, czy nie potrzebujesz

�atwe zwroty