Czujka czadu DG-1 CO Satel

184,93 zł Brutto /szt.
1381103

Dostępna ilość: 4
Prezentujemy nasz stan magazynowy

Opis

Czujka czadu DG-1 CO, firmy Satel. Jest to czujka czadu, czyli tlenku węgla (CO) zbudowana w oparciu o mikroprocesor i znajduje zastosowania wszędzie tam, gdzie może pojawić się czad, czyli w łazienkach w których stosuje się piecyki gazowe (zwane junkersami), w kuchniach z kuchenkami gazowymi, kotłowniach, czy w okolicy kominków.

Czujka uaktywni alarm, gdy stężenie tlenku węgla przekroczy bezpieczny poziom. Należy bardzo przemyśleć miejsce montażu czujki, by ta miała szansę zaalarmować użytkowników w odpowiednim czasie. CO zaliczany jest do ciężkich gazów, czyli tych które ścielą się przy podłodze i stopniowo zwiększając swoją objętość w pomieszczeniu podwyższają wysokość na jakim się pojawia. Co do zasady maksymalna wysokość montażu czujki CO to 1,5m. Za prawidłowe działanie czujki odpowiada cyfrowy algorytm detekcji gazów wspierany funkcją kompensacji temperatur, dzięki czemu urządzenie pracować może w dużym zakresie temperatur i odporne jest na pojawianie się fałszywych alarmów. Czujka wyposażona jest w sygnalizator dźwiękowy oraz świetlny, przez co może funkcjonować jako urządzenie niezależne, ale również może być podłączona do systemu alarmowego.

Ponadto czujka posiada system autotestutjący, czyli użytkownik może mieć pewność o poprawności jej działania. Jeśli wystąpi błąd, czy zanik zasilania czujka natychmiast o tym powiadomi. Dodatkowym elementem jest zabezpieczenie antysabotażowe.

SATEL to polski producent urządzeń elektronicznych. Gama produktów firmy SATEL w naszej hurtowni elektrycznej obejmuje przede wszystkim centrale alarmowe, sygnalizatory, czujki, stacje monitorujące, sterowniki radiowe, dzielniki ekranu oraz zasilacze buforowe.

Dane szczegółowe producenta znaleźć można TUTAJ

źródło: kanał youtube Satel

Dane techniczne

temperatura pracy [°C]
-10 do +55
wymiary [mm]
97x97x36
napięcie znamionowe [V]
12
znamionowy prąd różnicowy [mA]
9-20
jednostka
/szt.

Produkty powiązane - sprawdź, czy nie potrzebujesz

�atwe zwroty