Ochrona odgromowa i przepięciowa

Ochrona odgromowa i przepięciowa

Ochrona odgromowa i przepięciowa, czyli instalacje odgromowe i ograniczniki przepięć. Celem instalacji odgromowej i przepięciowej jest ochrona mienia przed ewentualnymi skutkami skoków napięcia wywołanymi czynnikami zewnętrznymi. Ochrona odgromowa jest ogółem środków technicznych instalacji elektrycznej, które mają na celu ochronić domostwo przed pośrednimi skutkami działania wyładowań atmosferycznych. Ochrona przepięciowa i przewody odprowadzające mają zmniejszyć skoki napięcia, tak aby podłączone w domu urządzenia nie zostały uszkodzone. Na skuteczną ochronę składają się takie elementy jak uchwyty i złącza, uziomy, bednarka i drut odgromowy, ograniczniki przepięć, iglice ścienno kominowe, czy skrzynki probiercze.

Ochrona odgromowa obiektów budowlanych

Bednarka i drut odgromowy stosuje się w celu ochrony odgromowej - głównie dlatego, że są to podstawowe elementy zewnętrznej ochrony odgromowej. Właściwy dobór bednarki ocynkowanej lub drutu odgromowego gwarantuje poprawne działanie systemu odgromowego. Bednarka ocynkowana to taśma stalowa o niskiej zawartości krzemu. Drut odgromowy – podobnie jak bednarka – służy ochronie przepięciowej i odgromowej. Ma jednak inny przekrój i nieco inne parametry. Drut stalowy (niskokrzemowy) jest cynkowany w sposób ciągły w roztopionej kąpieli cynkowej i zwijany na nawijaki.

Uchwyty i złącza instalacji odgromowej mają na celu skuteczne mocowanie bednarki lub drutu odgromowego do podłoża, ścian budynku czy dachu. Uziomy mają za zadanie połączenie bednarki lub drutu odgromowego z podłożem i skuteczne odprowadzenie ładunku elektrycznego do podłoża celem zabezpieczenia budynku lub konstrukcji przed skutkami działania wyładowań.

Wewnątrz budynku o ochronę mienia przed skutkami wyładowań chronią nas ograniczniki przepięć, które są niezbędnym elementem ochrony urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej w budynkach. Redukują możliwość uszkodzenia ich podczas wyładowań atmosferycznych i skoków napięcia w sieci energetycznej. 

Zastosowanie właściwych elementów z grupy „ochrona przepięciowa i odgromowa” gwarantuje bezpieczeństwo życia i pracy, ochraniając nas przed uderzeniem pioruna i innymi skutkami wyładowań atmosferycznych.

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje profesjonalną ochronę odgromową, oferując produkty firm Am-Kom, Pro-Tec i Next. W przypadku pytań w jaki sposób powinna przebiegać ochrona odgromowa budynków - zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej
Cena
2 694
Producenci