Czujka gazu LPG (propan-butan) DG-1 LPG Satel

184,93 zł Brutto /szt.
1381168

Dostępna ilość: 3
Prezentujemy nasz stan magazynowy

Opis

Czujka gazu LPG (propan-butan) DG-1 LPG, firmy SATEL.  Jest to czujka gazu LPG, zbudowana w oparciu o mikroprocesor. Znajduje zastosowania wszędzie tam, gdzie wykorzystywany jest gaz LPG lub też pojawiają się pojazdy nim zasilane, czyli parkingi i garaże podziemne, ale i kuchenki, palniki zasilane gazem. Czujka uaktywni alarm, gdy w powietrzu pojawi się podwyższone stężenie LPG. Należy bardzo przemyśleć miejsce montażu czujki, by ta miała szansę zaalarmować użytkowników w odpowiednim czasie. LPG zbiera się przy samej podłodze/ziemi, więc tam też czujnik powinien być instalowany.

Za prawidłowe działanie czujki odpowiada cyfrowy algorytm detekcji gazów wspierany funkcją kompensacji temperatur, dzięki czemu urządzenie pracować może w dużym zakresie temperatur i odporne jest na pojawianie się fałszywych alarmów. Czujka wyposażona jest w sygnalizator dźwiękowy oraz świetlny, przez co może funkcjonować jako urządzenie niezależne, ale również może być podłączona do systemu alarmowego.

Ponadto czujka posiada system autotestutjący, czyli użytkownik może mieć pewność o poprawności jej działania. Jeśli wystąpi błąd, czy zanik zasilania czujka natychmiast o tym powiadomi. Dodatkowym elementem jest zabezpieczenie antysabotażowe.

SATEL to polski producent urządzeń elektronicznych. Gama produktów firmy SATEL w naszej hurtowni elektrycznej obejmuje przede wszystkim centrale alarmowe, sygnalizatory, czujki, stacje monitorujące, sterowniki radiowe, dzielniki ekranu oraz zasilacze buforowe.

Dane szczegółowe producenta znaleźć można TUTAJ

źródło: kanał youtube Satel

Dane techniczne

temperatura pracy [°C]
-10 do +55
wymiary [mm]
97x97x36
napięcie znamionowe [V]
12
jednostka
/szt.

Produkty powiązane - sprawdź, czy nie potrzebujesz

�atwe zwroty