Rury osłonowe

Rury osłonowe do kabli elektrycznych służą do zabezpieczania okablowania sieci elektrycznej. Rury przyłączeniowe, instalacyjne, peszle, RODK, złączki i uchwyty do rur, rury giętkie, rury sztywne – w zależności od przeznaczenia stanowią jeden z podstawowych elementów tworzenia sieci elektrycznej.

System rur gwarantuje zabezpieczenie i prowadzenie systemu zamkniętego oprzewodowania w okrągłych, wykonanych z tworzywa sztucznego rurach o okrągłym przekroju. 

Rury wewnętrzne dedykowane są do montażu we wnętrzach pomieszczeń. Są to rury sztywne, złączki i uchwyty, rury giętkie (peszle).

Rura osłonowa - co musisz wiedzieć, przed zakupem?

Rury osłonowe do kabli elektrycznych wykonane są z PVC, w kolorze białym, oferowane są w odcinkach 2- i 3-metrowych. Ta popularna rura RL występuje w średnicach 16 mm, 22 mm, 37 mm i 47 mm. Dedykowane są do układania przewodów. Złączki do rur PCV (PCW) posiadają średnice odpowiednią do danego modelu rury. Są stosowane jako łączniki rur do połączeń prostych jak i kątowych (jako kolanko). W naszym sklepie elektrycznym znaleźć można również sztywne złączki kątowe do łączenia rur sztywnych. Dodatkowo oferujemy uchwyty montażowe do rur, dzięki którym możliwe jest mocowanie rury do podłoża. Występują w kilku opcjach: otwarte, zamykane oraz o różnym rodzaju montażu.

Jednak najbardziej poszukiwanym produktem tej kategorii są peszle, a więc rury karbowane – są to giętkie rury samogasnące wykonane z PCV.

Rury osłonowe do kabli przeznaczone są do montażu w terenie otwartym, poza budynkami. Są to rury karbowane dwuwarstwowe, rury UV oraz akcesoria do rur. Rury karbowane oferujemy w kolorach niebieskim i czerwonym. Sprzedawane są w kilku różnych długościach. Do wyboru są rury o różnej średnicy od 25 mm do 160 mm. Rury karbowane RODK zwane są potocznie arotem. Uzupełnieniem są piaskoszczelne złączki do rur karbowanych dwuwarstwowych typu RODK, RODO, RODOH oraz kanałów wentylacyjnych typu VENTO, VENTO-U, VENTO-A. Chroni wnętrze rury piaskiem i wilgocią.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
rodzaj produktu
więcej... mniej
średnica zewnętrzna [mm]
więcej... mniej
średnica wewnętrzna [mm]
więcej... mniej
długość [mb]
więcej... mniej
odporność na ściskanie [N]
więcej... mniej
Producenci