Puszki natynkowe ze złączkami

Puszki natynkowe ze złączkami to elementy instalacji elektrycznej, zawierające wewnątrz dodatkowe zaciski, śruby mocujące, czy innego typu uzbrojenie pozwalające na montaż gotowej do użytku i zgodnej z przeznaczeniem puszki natynkowej. Puszki puste do montażu natynkowego montowane są na powierzchni ściany, więc czasami wymaga się od nich ciekawszej stylizacji niż zwykły prostopadłościan z wyprowadzeniami przewodów. Składają się jedynie z części głębokiej oraz klapki zamykającej. Natynkowa puszka instalacyjna może być bowiem montowana bezpośrednio do ściany, ale również na korytko kablowe. Stąd należy zwracać uwagę na zewnętrzne elementy mocujące (szybkozłączki, czy zaciski śrubowe). Kolejnym elementem jest ewentualna wodoszczelność puszki. Puszka natynkowa ma zazwyczaj podwyższony stopień szczelności. W naszym sklepie elektrycznym oferujemy puszki natynkowe o stopniu szczelności IP20, IP41,IP42, IP55, IP65 i IP67. Większość puszek natynkowych pustych wyposażona jest w głowice.

Gdy puszka będzie wystawiona na zewnętrzne czynniki atmosferyczne, dochodzi nam kolejny parametr jakim jest odporność na promienie UV. Nie bez znaczenia jest również materiał z jakiego wykonana jest puszka i jego łatwopalność. Puszki instalacyjne pozbawione halogenów nie wydzielają dymu gdy już zaczynają się palić. W związku z tym na rynku znaleźć można puszki o podwójnych ściankach, które stosuje się w instalacjach przeciwpożarowych, gdzie z założenia puszka może być wystawiona na ciężkie warunki użytkowania.

Puszki puste występują w kolorze białym, podobnie jak rury sztywne do prowadzenia kabli i przewodów. Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje m.in. puszki natynkowe telefoniczne, puszki hermetyczne okrągłe i kwadratowe, puszki z wkładem zaciskowym 4x4/ 4x6/ 4x2,5/ 5x4 i 5x2,5.
Puszka elektryczna wodoszczelna to wysokiej jakości produkt niezbędny w pracy każdego elektroinstalatora. Puszki elektryczne wodoszczelne pozwalaja na montaż w trudnych warunkach narażonych na ciągły kontakt z wodą i zabrudzeniami. 

W stałej sprzedaży oferujemy puszki natynkowe firm Ospel i Elektro-Plast.

Filtruj według

stopień szczelności
więcej... mniej
kolor
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej
Cena
3 24
Producenci