Radiowy odbiornik dopuszkowy 1-kanałowy ROP-21 EXTA LIFE Zamel

139,90 zł Brutto /szt.
1405290

Dostępna ilość: 3
Prezentujemy nasz stan magazynowy

Opis

Radiowy odbiornik dopuszkowy 1-kanałowy ROP-21 EXTA LIFE, firmy ZAMEL. Sterownik ROP-21 to sterownik uniwersalny pozwalający na bezprzewodowe oraz przewodowe sterowanie dowolnymi urządzeniami. Obsłużyć może urządzenia elektryczne zasilane napięciem 12V, 24V, 230V. Sterownik przesyła do użytkownika obecny stan urządzenia podłączonego do niego. ROP-21 jest sterownikiem jednokanałowym. Sterowanie możliwe jest za pomocą tradycyjnych przycisków ściennych, pilotów lub przycisków bezprzewodowych oraz za pomocą smartfonów. Jeden sterownik obsługuje kilka nadajników, więc podłączonym do niego urządzeniem można sterować z kilku miejsc bądź przez kilka osób (każda ze swoim pilotem). Aplikacja EXTA LIVE pozwala na zaprogramowanie pracy sterownika ROP-21 zgodnie z dowolnie ułożonym harmonogramem (czyli może włączać urządzenia w dowolnym dniu tygodnia oraz o dowolnej porze). Poza standardowym wykorzystaniem sterownika, można go wykorzystać jako urządzenie generujące impulsy sterujące i podłączyć do niego przekaźniki lub odbiorniki sterujące innymi urządzeniami, wykorzystując impulsy. Może więc być wykorzystany jako sterownik do bram wjazdowych, drzwi garażowych, silników elektrycznych.

Seria EXTA LIVE firmy ZAMEL to jedna z nowszych serii tej firmy zaprojektowana z myślą o inteligentnym domu (smarthome). Poprzednikiem tej serii jest seria EXTA FREE. Na pierwszy rzut oka, użyteczność obu serii jest identyczna. Różnicą jest jednak fakt, że EXTA FREE stworzona była z myślą o sterowaniu radiowym (za pomocą pilotów), a później rozszerzono jej możliwości o sterowanie za pomocą smartfonów. Natomiast seria EXTA LIVE została stworzona z myślą o możliwości sterowania za pomocą smartfonów, którą uzupełnia możliwość sterowania również drogą radiową.

Efekt jest taki, że produkty z serii EXTA LIVE posiadają nieco bardziej rozbudowane funkcje i możliwości przy sterowaniu za pomocą smartfonów przez WiFi. Istotną różnicą jest łatwość połączenia wszystkich elementów systemu EXTA LIVE w działającą całość, ponieważ podzespoły po włączeniu od razu widoczne są w sieci. Kolejne zalety, to bezpłatny update oprogramowania odbiorników, szyfrowanie transmisji, rozbudowane funkcje logiczne.

Dzięki produktom serii ZAMEL EXTA LIVE można bezprzewodowo sterować różnego rodzaju elementami inteligentnego domu (smart house), takimi jak oświetleniem (tradycyjnym oraz LED), roletami okiennymi, ogrzewaniem, bramami wjazdowymi, fontannami, podgrzewaniem schodów, podjazdów oraz wieloma innymi urządzeniami, które przystosowane są do współpracy w technologii smarthouse.

Szczegółowe informacje producenta znaleźć można TUTAJ

Dane techniczne

moc [W]
750
klasa izolacji
II
waga [kg]
0,043
wymiary [mm]
47,5x47,5x20
napięcie znamionowe [V]
230
stopień szczelności
IP20
sposób montażu
dopuszkowy
rodzaj produktu
odbiornik
jednostka
/szt.

Produkty powiązane - sprawdź, czy nie potrzebujesz

�atwe zwroty