Kontroler EXTA LIFE typ EFC-01 ZAMEL
  • Kontroler EXTA LIFE typ EFC-01 ZAMEL
  • Kontroler EXTA LIFE typ EFC-01 ZAMEL

Kontroler EXTA LIFE typ EFC-01 ZAMEL

527,33 zł Brutto /szt.
1405289

Dostępna ilość: 3
Prezentujemy nasz stan magazynowy

Opis

Kontroler Zamel EFC-01 EXTA Live. Kontroler EFC-01 to mózg systemu inteligentnego domu EXTA LIVE. Odpowiada za połączenie w całość wszystkich poszczególnych sterowników EXTA LIVE, dzięki czemu urządzenia zyskują funkcjonalność inteligentnego domu. Ponadto kontroler EFC-01 umożliwia komunikację urządzeń systemy EXTA LIVE z smartfonami i/lub tabletami wyposażonymi w system operacyjny Android lub iOS. Dzięki kontrolerowi możliwe jest zdalnie zarządzanie całym systemem poprzez parametryzację obecnych urządzeń, jak i dodawanie nowych.

Kontroler to też urządzenie odpowiadające za tworzenie i zarządzanie ułożonymi przez użytkownika harmonogrami, czy też ustawionymi procesami automatyzacji. Użytkownik może bowiem zaprogramować w systemie zdarzenia logiczne (automatyczne procesy). Na przykład działanie jednego ze sterowników uzależnić od działania od innego: otwarcie rolet w pomieszczeniu może powodować sprawdzenie, czy wszystkie sterowniki oświetlenia również są wyłączone.

Ważną funkcją systemu EXTA LIVE to dwukierunkowość, czyli wymiana informacji między poszczególnymi urządzeniami, za które również odpowiada kontroler. Jako użytkownicy zyskujemy możliwość podglądu, czy wybrane urządzenie jest włączone, czy wyłączone lub też czy rolety są zamknięte, czy otwarte.

Seria EXTA LIVE firmy ZAMEL to jedna z nowszych serii tej firmy zaprojektowana z myślą o inteligentnym domu (smarthome). Poprzednikiem tej serii jest seria EXTA FREE. Na pierwszy rzut oka, użyteczność obu serii jest identyczna. Różnicą jest jednak fakt, że EXTA FREE stworzona była z myślą o sterowaniu radiowym (za pomocą pilotów), a później rozszerzono jej możliwości o sterowanie za pomocą smartfonów. Natomiast seria EXTA LIVE została stworzona z myślą o możliwości sterowania za pomocą smartfonów, którą uzupełnia możliwość sterowania również drogą radiową.

Efekt jest taki, że produkty z serii EXTA LIVE posiadają nieco bardziej rozbudowane funkcje i możliwości przy sterowaniu za pomocą smartfonów przez WiFi. Istotną różnicą jest łatwość połączenia wszystkich elementów systemu EXTA LIVE w działającą całość, ponieważ podzespoły po włączeniu od razu widoczne są w sieci. Kolejne zalety, to bezpłatny update oprogramowania odbiorników, szyfrowanie transmisji, rozbudowane funkcje logiczne.

Dzięki produktom serii ZAMEL EXTA LIVE można bezprzewodowo sterować różnego rodzaju elementami inteligentnego domu (smart house), takimi jak oświetleniem (tradycyjnym oraz LED), roletami okiennymi, ogrzewaniem, bramami wjazdowymi, fontannami, podgrzewaniem schodów, podjazdów oraz wieloma innymi urządzeniami, które przystosowane są do współpracy w technologii smarthouse.

Więcej informacji na stronie producenta: TUTAJ

Dane techniczne

waga [kg]
0,2
wymiary [mm]
70x70x70
rodzaj produktu
kontroler
jednostka
/szt.

Produkty powiązane - sprawdź, czy nie potrzebujesz

�atwe zwroty