Filtrowanie

Cena
28 173
Producenci

Do najbliższej wysyłki pozostało 10:11

Styczniki i przekaźniki

Widzisz 1 - 12 z 22 produktów
na stronę
Widzisz 1 - 12 z 22 produktów

Zadaniem zarówno styczników jak i przekaźników jest sterowanie obciążeniem prądowym w układzie elektrycznym.

Ze względu na budowę i zasadę działania styczniki służą do załączania obwodów głównych (jak na przykład silniki elektryczne), a przekaźniki służą do załączania obwodów pomocniczych (jak na przykład obwodów sterowniczych, czy sygnalizacyjnych).

Przekaźniki sterują obwodami poprzez galwaniczną separację obwodów lub poprzez wykonywanie prostych funkcji logicznych. Przekaźniki jakie możemy znaleźć na rynku to pośredniczące, nad prądowe, pod prądowe, nad napięciowe, pod napięciowe, czasowe. Znajdują zastosowanie w instalacjach małych prądów. Charakteryzują się tym że posiadają jedynie styki główne.

Styczniki posiadają solidną obudowę, aby powstający podczas ich działania łuk elektryczny nie przeniósł się na sąsiednie styki stycznika. Za działanie stycznika odpowiada układ migowy, aby szybkość pracy styczników nie była zależna od zaniku pola magnetycznego oraz czasu indukcji. Styczniki pracują z wyższymi prądami. W przeciwieństwie do przekaźników, styczniki poza stykami głównymi posiadają styki pomocnicze.

Nasz sklep elektryczny oferuje styczniki i przekaźniki firm F&F, Eaton Electric, Schneider Electric, GE oraz NEXT.