czad3.jpg


CZAD jak potocznie nazywa się tlenek węgla – jest niezwykle niebezpieczny. Jest bezwonny i niewidoczny dla oka. Jak zatem bronić się przed jego skutkami?

Okres od października do marca to w Polsce czas, gdy niemal stale mamy włączone ogrzewanie w naszych domach. To również czas, gdy najwięcej jest przypadków zatrucia czadem lub gazem. Nieszczelne instalacje gazowe, grzewcze, czy instalacje kominowe to najczęstsze przyczyny zatruć. W erze stałego uszczelniania naszych domów i mieszkań, zmniejsza się przepływ powietrza. Chcąc oszczędzić na kosztach ogrzewania – montujemy coraz nowocześniejsze okna, czy docieplamy ściany i stropy budynków. Jeśli nie idzie za tym montaż wywietrzników – nasze otoczenie nie ma odpowiedniego poziomu filtracji powietrza. Jeśli przy tym wszystkim posiadamy instalację gazową – sami sobie stwarzamy zagrożenie zatrucia gazem lub czadem.

Jak zatem zapobiegać ewentualnym zagrożeniom w okresie jesienno – zimowym? Najprostszym krokiem jest oczywiście częste wietrzenie pomieszczeń. Jednak, gdy temperatura na zewnątrz jest niska, niechętnie stosujemy to rozwiązanie, ograniczając je do koniecznego minimum… Dodatkowym wsparciem, które pozwoli uchronić zdrowie i życie nas i naszych rodzin, jest montaż najlepszych na rynku czujników czadu lub gazu. Co to znaczy najlepszych? Wiele sklepów oferuje różnego rodzaju osprzęt tego typu. Pytanie, czy producent w jakikolwiek sposób gwarantuje skuteczność produktu? Warto pomyśleć o tym jeszcze przed zakupem!

W naszym sklepie internetowym oferujemy obecnie kilkanaście różnych modeli czujników gazu/ czadu. Wśród nich są modele polskiego producenta, firmy Eura-Tech. Jednym z nich jest detektor czadu, zasilany bateryjnie, kolejnym – czujnik czadu i gazu, zasilany prądem stałym. W zależności od zapotrzebowania – warto wybrać jeden z ww. modeli. Dlaczego akurat Eura-Tech? Ponieważ to producent, który przed wypuszczeniem czujników na rynek SPRAWDZA KAŻDY EGZEMPLARZ pod kątem stabilności, jakości i poprawności działania. Gwarantuje to poprawny odczyt stężenia czadu i gazu w pomieszczeniach.


WAŻNE:
aby czujniki działały poprawnie, powinny być montowane w odpowiednich miejscach. Co to znaczy?

Czujnik czadu i gazu (model CGD-31A2) montuje się w miejscu potencjalnego zagrożenia. Należy przy tym uwzględnić rodzaj najbardziej prawdopodobnego zagrożenia. Od tego zależy wysokość montażu. Np. przy zagrożeniu czadem urządzenie powinno być zamontowane w sypialni na wysokości głowy, tj. około 0,7 m, a np. w salonie około 1,5 m od podłogi.

Czujnik czadu (model CD-60A4) zamontowany powinien być w pobliżu najczęstszego przebywania człowieka, czyli np. w sypialni, czy salonie. Zalecana wysokość montażu w sypialni to około 0,7 m, a w salonie 1,5 metra od podłogi, a więc NA WYSOKOŚCI GŁOWY CZŁOWIEKA.

Oba z ww. produktów znajdziecie w naszym sklepie:

- Czujnik czadu z wyświetlaczem LCD CD-60A4 Eura

- Czujnik czadu i gazu CGD-31A2 Eura

 
Oprócz powyższych modeli Eura-Tech mamy w ofercie również np. czujnik gazu zielnego i LPG, czujnik gazu ziemnego i propan-butan, czy detektor dymu papierosowego. Całość oferty Eura-Tech znaleźć można TUTAJ

W tej kategorii produktów oferujemy również czujniki ORNO i SATEL. Wśród pozycji firmy Orno znaleźć można takie modele, jak czujniki gazu ziemnego, czujniki dymu papierosowego, czy czujniki tlenku węgla zasilane bateryjnie lub sieciowo. Satel oferuje nam czujki czadu DG-1 oraz oraz czujki gazu LPG. 


Kliknij i sprawdź, który model będzie dla Ciebie najlepszy.