Musisz połączyć kable w ziemi?

Prowadzisz instalację elektryczną narażoną na kontakt z wodą?

Chcesz rozdzielić jedną linię zasilania na dwie i całość zakopać?

Rozwiązaniem są złączki firmy TECHNO!

TECHNO.IT to włoska firma, specjalizująca się w trudnych podłączeniach i rozprowadzeniach kabli i przewodów. W swojej ofercie posiadają rozmaite rozwiązania, w zasadzie na każdą ewentualność. Dzięki produktom marki TECHNO można zaprojektować bezpieczne połączenia kabli i przewodów na statku, w samolocie ale również w ogrodzie.

W ofercie sklepu dlaelektrykow.pl posiadamy serię złączek i rozgałęźników najczęściej i najszerzej wykorzystywanych zarówno w domu, jak i na potrzeby konstrukcyjne różnego rodzaju maszyn i urządzeń elektrycznych.

Do wyboru posiadamy złącza do połączenia dwóch kabli oraz złącza pozwalające na przeprowadzenie zasilania przez ścianę/grodź dowolnego urządzenia z serii TEEPLUG. TEEPLUG to seria okrągłych wtyczek i gniazd o szczelności klasy IP66/IP68.


Do czego można zastosować złączki TEEPLUG?

Dzięki złączkom TECHNO, możemy połączyć kable i bezpośrednio je zakopać w ziemi. To samo możemy zrobić nawet w wodzie. Właściwie zamontowana złączka na kablach gwarantuje pełną szczelność!

Złączki wykorzystywane są również przy realizowaniu podłączeń przewodów do urządzeń elektrycznych. W takich rozwiązaniach gniazda montowane są na ściankach tudzież grodziach o grubościach od 1mm do 7mm.Jak dobrać właściwą złączkę?

Żeby zachować szczelność połączenia, do prowadzenia instalacji elektrycznej należy wykorzystywać okrągłe kable. Minimum to kabel 2 żyłowy, a maksymalnie może być on 5 żyłowy.

Do połączenia kabla z wtyczką służą wygodne zaciski śrubowe. Natomiast do uszczelnienia korpusu wtyczki lub gniazda wykorzystane zostały dwie uszczelki wykonane ze specjalnego, trwałego i elastycznego materiału. Jedna z nich to uszczelka przelotowa, założona na przewód i służy do uszczelnienia miejsca wprowadzenia przewodu w korpus złącza. Druga uszczelka odpowiada za uszczelnienie połączenia dwóch części korpusu, czyli zabezpieczenia połączeń kabla z korpusem. Całość stanowi niezmiernie trwałe i szczelne połączenie.

Wybierając właściwy dla siebie zestaw należy pamiętać, że w zależności od tego, po której stronie planujemy podać zasilanie do obwodu, tak powinniśmy dobrać gniazdo lub wtyczkę. Oznacza to, że tam gdzie po rozłączeniu przewodów będzie zasilanie, musi być zastosowane gniazdo. Jest to istotna informacja, ponieważ firma TECHNO pozwala nam na dowolną konfigurację, a niewłaściwe podłączenie może spowodować, że po rozłączeniu instalacji pod napięciem pozostaną odkryte piny przyłączeniowe złącza.

Warto również zaplanować możliwość zabezpieczenia złącza po rozłączeniu instalacji. W tym celu należy zastosować dedykowane zaślepki. Ich rozmiar jest uniwersalny (wszystkie gniazda i wtyczki posiadają te same zewnętrzne rozmiary korpusu), jednak należy pamiętać że osobna zaślepka jest do gniazda i osobna do wtyczki.

Jakie obciążenia wytrzymują złączki TEEPLUG?

Maksymalne napięcie jakie obsłużyć można za pomocą tego typu połączeń to 450V AC, natomiast natężenie to aż 17,5A. Dopuszczalne przekroje przewodów to od 0,5mm kw. do 4mm kw. Powyższe dane dotyczą złączek od 3P do 5P.

Złączki dedykowane do przewodów dwużyłowych dedykowane są do maksymalnego napięcia 400V i natężenia 10A. Natomiast pojedyncze żyły powinny być o przekrojach od 0,25 mm kw do 1,5 mm kw.

Całość rozwiązań firmy TECHNO.IT oferowanych w naszym sklepie uzupełniają rozgałęziacze.

Wyżej opisane złączki TEEPLUG zakładają możliwość łączenia i rozłączania instalacji elektrycznej.

Seria złączek TECHNO umożliwia również stałe połączenie kabli lub ich rozgałęzienie. W tym celu zaprojektowana została seria TEETUBE. Różni się ona on TEEPLUG brakiem możliwości rozłączania. Śrubowe zaciski przewodów, służące do połączenia i/lub rozgałęzienia linii zasilającej schowane są w szczelnym, bezpiecznym i skręcanym korpusie. Brak metalowych części zewnętrznych powoduje, że żaden z elementów nie zardzewieje, a co za tym idzie dostęp do połączenia kabli będzie wygodny i szybki.

Aby ułatwić planowanie i rozprowadzenie instalacji producent oferuje rozgałęziacze równoległe (oba przewody wychodzą z korpusu w tą samą stronę), lub kątowe (w kształcie litery T).