Obudowy i rozdzielnice

Rozdzielnica elektryczna wykorzystywana jest w każdym domu. To w niej mieszczą się wszystkie wyłączniki (nazywane często "korkami"), zabezpieczając w ten sposób instalację czy urządzenia elektryczne. Oczywistym więc jest, że jeśli chcemy zapewnić sobie ochronę przed porażeniem lub jeśli pragniemy zainstalować system elektryczny, konieczna będzie odpowiednia rozdzielnica elektryczna. Obecnie producenci proponują nam różne rozmiary i typy - mieszczące nawet powyżej 70 modułów w kilku rzędach. Zamiennym określeniem, często spotykanym w sklepie i nomenklaturze branżowej jest tzw. skrzynka elektryczna. Skrzynka, podobnie jak rozdzielnica - jak sama nazwa wskazuje - rozdziela, łączy i chroni obwody elektryczne oraz urządzenia sterownicze. Jej zastosowanie i umiejscowienie w naszym lokalu jest niezwykle ważne. Skrzynka elektryczna stanowi bowiem o bezpieczeństwie mieszkańców, zabezpieczając nasze urządzenia elektryczne, ale także zapewniając komfort mieszkańców.

Obudowy - skrzynki elektryczne

Obudowa elektryczna termoutwardzalna STN, fundamenty termoutwardzalne FTN, płyty montażowe izolacyjne PMN oraz wkładki patentowe to produkty kategorii obudowy i rozdzielnice energetyczne.

Obudowa elektryczna termoutwardzalna typu ST i STN składane są z elementów wykonanych z tworzywa termoutwardzalnego typu SMC. Wszystkie obudowy posiadają przygotowane miejsca do montażu konstrukcji nośnych pod aparaty elektryczne.

Charakteryzują się modułową konstrukcją co pozwala na dowolną konfigurację rozdzielni, karbowaną powierzchnią co dodatkowo wzmacnia konstrukcję i dodatkowo jest dobrym systemem wentylacji grawitacyjnej.

Fundament termoutwardzalny dedykowany do obudów STN, SSTN to elementy montażowe do trwałego osadzania obudów termoutwardzalnych. Fundamenty wykonane są z tworzywa sztucznego. Oferujemy 3 modele: FTN 26, FTN 40 oraz FTN 80.

Dodatkowo oferujemy płyty montażowe z tworzywa, przeznaczone do obudowy STN 40x42, STN 26x42 oraz STN 40x58, czy wkładki patentowe do obudów termoutwardzalnych STN, SSTN.

W tej kategorii oferujemy produkty firmy Incobex.

Chętnie odpowiemy na pytania o tym, jakie rozdzielnice elektryczne wybrać, co jest niezbędne w przypadku montowania instalacji eklektycznej i jaka liczba modułów będzie odpowiednia w danym lokum. W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
ilość rzędów
więcej... mniej
ilość modułów
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
Cena
0 2379
Producenci
kolor
więcej... mniej
max. przekrój żyły [mm2]
więcej... mniej