Alarmy, monitoring, komunikacja

Alarmy to szeroka kategoria, w której można znaleźć rozwiązania do zabezpieczenia powierzchni biurowej czy domowej przed dostępem i/lub wtargnięciem niepowołanych osób.  Właściwe i niezawodne zabezpieczenie to gwarancja spokoju i pewność, że w wyznaczonej strefie nie będzie przebywała osoba, której obecność może narazić właściciela budynku na późniejsze straty.

W kategorii alarmy znaleźć można m.in. centrale alarmowe, anteny GSM, moduły monitoringu GPRS/ SMS, manipulatory LCD, zewnętrzne sygnalizatory alarmowe (akustyczno – optyczne), cyfrowe pasywne czujki podczerwieni, obudowy, akumulatory, czujki dymu i ciepła oraz transformatory.

Systemy alarmowe - co to jest?

System alarmowy to zespół profesjonalnych urządzeń, które służą zabezpieczeniu danego obiektu lub obszary przed włamaniem i/lub pożarem. W systemach tych występują różne, złożone kompetentny: np. system czujek ruchu (które służą wykryciu ruchu), rejestratory, centralki, a także czujki magnetyczne, które reagują na nieprawidłowości w obszarze np. temperatury. Czujki montuje się w newralgicznych punktach - np. na dachu, na oknach i na drzwiach. Następnie, po wychwyceniu sygnały przekazywane są do centrali, która z kolei włącza pozostałe podzespoły.

Docelowo systemy mają zapewnić bezpieczeństwo (zatrzymując wszelkie próby włamania), komfort, a także zmniejszają ryzyko błędu, który często związany jest z działalnością człowieka. Dlatego też tak ważne jest, aby wybierać systemy, które mają certyfikaty i atesty.

Systemy alarmowe montują zarówno obiektu publiczne, jak i przedsiębiorstwa oraz mieszkania (czyli w przypadku klientów indywidualnych).

Alarmy bezprzewodowe i alarmy domowe w naszej ofercie

Centrale alarmowe stanowią centrum dowodzenia systemem alarmowym – w zależności od systemu mogą posiadać różną ilość wejść i programowalnych wyjść, które pozwalają na sektorowy podział obiektu. Tego typu rozwiązanie pozwala dokładnie sprecyzować obszary, które mają być w danym momencie objęte działaniem alarmu.

Antena do montażu na obudowie wyposażonej w moduł GSM i GPRS. Posiada standardowe złącze SMA.

Moduł GSM służy do powiadamiania o zdarzeniach poprzez sieć GSM. Oprócz wysyłania komunikatów przez GPRS oraz za pomocą wiadomości SMS możliwe jest także zdalne nadzorowanie pracy wybranych urządzeń.

Manipulator LCD to element końcowy systemu alarmowego. Przy jego pomocy użytkownik może zaprogramować sposób działania systemu alarmowego. W ofercie posiadamy kilka modeli różnych manipulatorów.

Sygnalizator zewnętrzny to urządzenie służące do sygnalizacji akustycznej i wizualnej oraz (migające diody LED w kolorze czerwonym). Urządzenie jest wyposażone w czujnik antysabotażowy przed otwarcie obudowy oraz oderwaniem od podłoża.

Pasywna czujka podczerwieni odpowiada za odbiór sygnału – dedykowana jest do montażu wewnątrz budynków. Uzupełnieniem są czujki dymu i ciepła. Całość systemu dopełniają takie elementy jak akumulatory, obudowy czy transformatory.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego znaleźć można produkty firm Satel i Bosch.

Filtruj według

Producenci
kolor
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
Cena
11 1312