Rozłączniki izolacyjne i przełączniki elektryczne

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdują się akcesoria takie, jak rozłączniki izolacyjne i przełączniki elektryczne. Wyroby takiego typu określane są elementami przynależącymi do aparatury modułowej. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w instalacjach przemysłowych, jednak wykorzystanie w systemach mieszkaniowych bywa w wielu przypadkach wskazane. 

Rozłączniki do domowej instalacji elektrycznej

W kategorii ROZŁĄCZNIKI I PRZEŁĄCZNIKI to różnego rodzaju aparatura modułowa taka jak rozłączniki izolacyjne modułowe, przyciski zwierne, przełączniki źródeł zasilania, wyzwalacze wzrostowe, przełączniki sieć – agregat czy przełączniki I-0-II. Są to modele na napięcie od 230V do 690 V. Zajmują w rozdzielnicy od 1 modułu do 8 modułów. S to modele 1-, 3- lub 4-modułowe.

Rozłącznik izolacyjny to element aparatury modułowej do montażu w rozdzielni elektrycznej, którego zadaniem jest izolacyjne rozłączenie instalacji elektrycznej z zasilania, w momencie napraw instalacji , czy jej konserwacji. Do rozłącznika ZP można opcjonalnie zamontować wyzwalacz wzrostowy ZP-ASA celem możliwości zdalnego wyzwalania rozłącznika.

Przycisk zwierny posiada 1 styk zwierny. Maksymalna obciążalność styków to 20A. Przeznaczony jest do kontroli obwodów elektrycznych za pomocą impulsów.

Rozłącznik serii ASTER firmy General Electric jest odpowiednikiem popularnego rozłącznika FR firmy Legrand. Służy do załączania i rozłączania obwodów. Montowany na szynie TH35, stosowany przede wszystkim w rozdzielnicach.

Wysokiej jakości przełącznik sieć-agregat służy do zmiany rodzaju zasilania do montażu na szynie DIN. Dodatkowo oferujemy również wałki (osie), które umożliwiają wyprowadzenie pokrętła na drzwi rozdzielnicy.

Rozłączniki elektryczne i przełączniki oferowane w naszej hurtowni elektrycznej to wysokiej jakości aparatura modułowa firm Bemko, GE, Eaton Electric, Hager, Legrand oraz Schneider Electric.

Rozłącznik izolacyjny – czyli izolacja obwodu elektrycznego

Rozłącznik izolacyjny pełni w układzie elektrycznym znaczącą rolę. Główną funkcją jest odcinanie dopływu prądu do instalacji w przypadku wystąpienia przeciążenia. W ten sposób możliwe jest zapobieganie ewentualnym uszkodzeniom całego systemu. Drugim zadaniem, które spoczywa na rozłączniku izolacyjnym jest, zgodnie z nazwą, odizolowanie w instalacji wybranego obwodu (tzw. izolacja obwodu elektrycznego) – chociażby na czas realizacji napraw lub modyfikacji.

Rozłączniki izolacyjne montowane są w rozdzielniach elektrycznych obsługujących instalacje pracujące przy średnim i wysokim napięciu. Z punktu widzenia bezpieczeństwa stosowanie rozłączników tego rodzaju jest niezwykle istotne i może ograniczać zagrożenia związane z porażeniem prądem osób pracujących przy rozdzielnicach, jak i z dużymi uszkodzeniami samej instalacji.

Przełącznik elektryczny – co warto wiedzieć?

Przełącznik elektryczny jest elementem aparatury umożliwiającym wyłączenie lub ponowne włączenie torów prądowych w elektrycznych obwodach jedno lub wielobiegunowych. 

Akcesoria określane mianem przełączników elektrycznych można znaleźć na przykład w instalacjach oświetleniowych. Przełącznik, po uruchomieniu, doprowadza do zmiany pozycji styków znajdujących się w jego konstrukcji, co prowadzi do zamknięcia obwodu (i następnie przerwania po ponownym naciśnięciu przełącznika).

Dostępne w naszej ofercie przełączniki oraz rozłączniki izolacyjne to materiały atestowane, produkowane przez cenione marki. W razie wątpliwości związanych z wyborem prawidłowej aparatury zachęcamy do skontaktowania się z doradcą sklepu, który udzieli Państwu niezbędnych informacji dodatkowych. 

 Zawarte dane i informacje w opisach poszczególnych produktów pozwolą Ci wybrać najlepszy sprzęt elektryczny. W przypadku pytań i wątpliwości - zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem specjalistów.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
Producenci
ilość modułów
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
7 868